امیری:ستاد انتخاباتی 17 استان تشکیل شد/ تاکید بر بی طرفی مجریان انتخابات

انتخابات مجلس دهم

قائم مقام وزیر کشور از تشکیل ستادهای انتخاباتی در 17 استان کشور خبرداد و گفت: پیگیری برای تشکیل این ستادها در استان های باقی مانده همچنان ادامه دارد.

حسنیعلی امیری به ایرنا گفت: در سومین جلسه ستاد انتخاباتی کشور که روز سه شنبه با حضور همه اعضا در وزارت کشور برگزار شد، گزارش استان ها درباره تشکیل ستادهای انتخاباتی استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و از استانداران خواسته شد تا هرچه زودتر ستادهای انتخاباتی را در استان های خود تشکیل دهند و گزارش مربوطه را به وزارت کشور اعلام کنند.

این عضو ستاد انتخابات کشور، طراحی تعرفه های انتخابات مجلس شورای اسلامی و تعیین چاپخانه را از دیگر موضوعات مورد بحث در سومین جلسه ستاد انتخاباتی عنوان کرد.

قائم مقام وزیر کشور گفت: برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیازمند آموزش به 2 میلیون و 500 هزار نفر از مجریان، متصدیان صندوق های رای و هیات های اجرایی هستیم که این وظیفه بر عهده اداره کل انتخابات کشور گذاشته شد.

وی تصریح کرد: در جلسه روز گذشته ستاد انتخاباتی کشور همچنین مقرر شد تا تکالیف قانونی که کاندیداها باید در انتخابات داشته باشند از قوانین و مقررات مربوطه استخراج و اطلاع رسانی شود. همچنین جدول تکالیف فرمانداران تهیه شود.

عضو ستاد انتخابات کشور ادامه داد: قرار شد تا منشوری درباره تکالیف فرمانداران که متضمن بایدها و نبایدها است، تهیه شود و به امضای آنان نیز برسد.

قائم مقام وزیرکشور افزود: موضوع بی طرفی مجریان و اتخاذ تدابیر لازم نیز در سومین جلسه ستاد انتخابات کشور مورد تاکید و تصویب اعضای ستاد انتخابات کشور قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در این جلسه همچنین به سوالات اعضای کمیته ستاد انتخاباتی کشور پاسخ داده شد و سوالات مرتبط با امر انتخابات مشخص شد.

17214

کد N829381