آیت‌الله جوادی‌آملی:

گرفتاری اصلی ما فضای حقیقی است نه مجازی

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله جوادی‌آملی گفت: ما گرفتار فضای حقیقی هستیم نه فضای مجازی، در جایی که اندیشه و فکر وجود داشته باشد، حقیقت وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مهندس اسدالله دهناد، رئیس مخابرات کشور اظهار کرد: ما باید حقیقت‌پذیر، حقیقت‌مند و حق‌مدار باشیم؛ متأسفانه بسیاری از افراد شخص محور یا حزب و جناح محورند.

وی وجود چنین مسئله‌ای را موجبات بروز مشکلات جدی در جامعه دانست و گفت: اگر کسی حق‌مدار و حق‌محور بود، وقتی بازنشست شد با آبرومندی بازنشست می‌شود پس باید از بروز انحرافات اخلاقی در عرصه خدمت رسانی مراقبت کرد.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر این‌که «ما باید بتوانیم در برابر فضای حقیقت کارهای حقیقی بکنیم و بدانیم که کارهای فنی و امثال آن مقدمه کار است» تصریح کرد: ما نباید منتظر باشیم که کسی به ما پیام را برساند، شما باید خودتان پیام آفرین باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی استفاده از توانایی‌های علمی و پژوهشی حوزوی و دانشگاهی را امری مهم دانست و گفت: برای به دست آوردن محتوا در این مسیر، می‌بایست با اساتید دانشگاه و حوزه و کسانی که درد دین دارند و دغدغه اصلاح جامعه دارند، تعامل برقرار کرد.

آیت‌الله جوادی‌آملی خانواده را از مسائل مهم در جامعه اسلامی برشمرد و گفت: خانواده، ازدواج جوانان، خطر بالا رفتن سن ازدواج و پایین آمدن سن فحشا، از جمله مسائل موجود در جامعه است که باید در تمامی عرصه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به توصیه‌ها و پاداش‌های تبیین شده در آیات و روایات اسلامی درباره ازدواج گفت: باید در این عرصه با فرهنگ سازی و مقابله با ترویج ضد ارزش‌ها، موانع را کنار زد و جوانان را به این مسئله ترغیب کرد.

این مرجع تقلید در ادامه با بیان این‌که «در جامعه بشری، در بسیاری از عرصه‌های علمی و اخلاقی تنزل وجود داشته است» گفت: اینکه هر ساله چند همایش برای بیماری‌های مشترک انسان و دام برگزار می‌کنند، نشان دهنده این مسئله است. مگر می‌شود انسان و دام بیماری مشترکی داشته باشند؟ زیرمیزی و روی میزی مرض است کسی که همسر دارد و به دیگران نگاه می‌کند او مریض است و...؛ این‌ها مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر این‌که «گرفتاری اصلی ما، فضای حقیقی است، نه فضای مجازی» خاطرنشان کرد: ما گرفتار فضای حقیقی هستیم نه فضای مجازی، در جایی که اندیشه و فکر وجود داشته باشد، حقیقت وجود دارد.

آیت‌الله جوادی‌آملی در پایان افزود: شما باید پای صحبت‌های اندیشمندان حوزه و آنها که درد دین دارند، بنشینید و حرف‌های آنها که کم هم نیستند، را از طریق سیستم مخابراتی به جامعه منتقل کنید.

انتهای پیام

کد N829342