سردار دهقان با مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد

عراق,رييس‌جمهور

سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه های خود در عراق با "فالح فیاض" مشاور امنیت ملی عراق دیدار و پیرامون مسائل امنیتی و آخرین تحولات این کشور گفت و گو کرد.

به گزارش ایسنا، سردار دهقان با اشاره به شرایط حساسی که عراق در آن به سر می برد گفت : امروز مردم، مسئولان و به ویژه رهبران احزاب، گروه ها و طوایف عراق باید با اتخاذ تصمیمات شجاعانه و عبور از ملاحظات و خواست های قومی و طائفه ای با پرهیز از هرگونه اختلاف همچون یدی واحد تحت لوای پرچم عراق با دشمنان این کشور که امروز در گروه تروریستی – تکفیری – صهیونیستی داعش ظهور و بروز یافته است، مبارزه کرده، آن ها را متلاشی کنند.

وزیر دفاع کشورمان افزود: در این مسیر دولت و ملت ایران با همه توان در کنار ملت عراق خواهند بود و برای غلبه بر این جریان خبیث به آنان کمک خواهند کرد.

سردار دهقان تصریح کرد: امروز مردم شجاع عراق، سوریه و ایران به نمایندگی از ملت های جهان در مقابله با شرارت های ضد بشری داعش ایستاده اند و به هیچ چیز جز محو کامل گروه تروریستی داعش از صحنه روزگار رضایت نخواهد داد.

در این دیدار نیز فالح فیاض طی سخنانی با قدردانی از مواضع و اقدمات تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در کمک به عراق گفت : در حوادث و مسائل عراق و منطقه نقش سازنده، اثرگذار و مواضع صادقانه جمهوری اسلامی ایران بر همگان روشن شد.

مشاور امنیت ملی عراق افزود : این روند که بر اساس تدابیر روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفته است، جمهوری اسلامی ایران را در رأس کشورهایی قرار داده که بر اساس خط مشی حکیمانه، بر ضد تروریسم اقدام می کند.

وی در ادامه گفت: کمک های به موقع ایران به عراق در مبارزه با تروریسم در حافظه تاریخی ملت عراق باقی خواهد ماند و این کمک ها، همه شک و تردیدهایی که نسبت به ایران وجود داشت، برطرف کرده است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در تمام پیروزی ها و دستاوردهای بزرگ عراق در مبارزه با داعش سهیم و شریک است و اگر همه به مانند ایران به عراق کمک می کردند، می توانستیم در کمترین زمان ممکن تروریسم را ریشه کن کنیم.

انتهای پیام

کد N829286