نامه سفیر کشورمان در سازمان ملل به بان کی مون

غلام علی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز چهارشنبه نامه ای را به دبیر کل این سازمان ارسال کرد.

به گزارش خبرآنلاین غلام علی خوشرو سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز چهارشنبه با ارسال نامه ای به دبیر کل این سازمان و همچنین رئیس دوره ای شورای امنیت به اظهارات گستاخانه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه کشورمان واکنش نشان داد. در نامه سفیر کشورمان آمده است: اظهارات اخیر موشه یعلون و اشاره ضمنی این مقام صهیونیست مبنی بر احتمال بکارگیری سلاح هسته ای علیه جمهوری اسلامی مانند آنچه که در هیروشیما و ناکازاکی اتقاق افتاد و همچنین تهدید مجدد وی علیه مردم غیر نظامی لبنان از جمله زنان و کودکان، بیش از پیش ماهیت و خوی تجاوزکارانه این رژیم را آشکار می سازد.
خوشرو در نامه خود آورده است : علیرغم فریبکاری های قبلی رژیم صهیونیستی، این وزیر صهیونیست به در اختیار داشتن سلاح هسته ای اعتراف کرده و ضمن اینکه با شقاوت و بی رحمی تلفات انسانی حاصل از حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی را کم اهمیت می انگارد، آشکارا سخن از به بکارگیری این سلاح غیر انسانی علیه ایران به زبان رانده است.

سفیر کشورمان افزوده است : این مقام صهیونیست از یک سو ماهیت از پیش طراحی شده حملات این رژیم علیه غیر نظامیان در لبنان و غزه را روشن ساخته است و از سوی دیگر از این حملات وحشیانه دفاع کرده و با قصاوت تمام سخن از آمادگی برای تکرار کشتار و قتل عام غیر نظامیان به میان آورده است.

نماینده دائم کشورمان در پایان نامه افزوده است: این اظهارات گستاخانه اصول اولیه حاکم بر درگیری های مسلحانه و همچنین حقوق بین المللی بشر دوستانه را به چالش کشیده و صلح و امنیت بین المللی را تضعیف می نماید و به همین دلیل انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل این اظهارات غیر مسئولانه و تهدید آشکار مبنی بر بکارگیری بمب هسته ای و کشتار غیر نظامیان را محکوم نماید.
خوشرو همچنین از رئیس شورای امنیت خواسته است تا این نامه را بعنوان سند این شورا منشر نماید.

4949

کد N829176