علی‌اصغر زارعی:

در تشکیل کمپین بین‌المللی مبارزه با تروریسم از ظرفیت رنگین‌پوستان آمریکا استفاده شود

تروريسم,شهدای ترور

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت امور خارجه و قوه قضائیه بیش از آن‌چه تا امروز عمل کرده‌اند باید به یاری خانواده‌های شهدای ترور بیایند تا خانواده 17000 شهید ترور بتوانند پیام مظلومیت و حقانیت خود و جمهوری اسلامی ایران را با صدای رساتری به گوش ملت‌ها و دولت‌های جهان برسانند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت امور خارجه و قوه قضائیه بیش از آن‌چه تا امروز عمل کرده‌اند باید به یاری خانواده‌های شهدای ترور بیایند تا خانواده 17000 شهید ترور بتوانند پیام مظلومیت و حقانیت خود و جمهوری اسلامی ایران را با صدای رساتری به گوش ملت‌ها و دولت‌های جهان برسانند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علی‌اصغر زارعی افزود: خانواده‌های شهدای ترور با سختی زیادی امکان حضور در مجامع بین‌المللی برای دفاع از حقانیت‌شان را دارند.

وی با تشریح مظالم روا داشته‌شده بر شهدای ترور و خانواده‌های آن‌ها، بر لزوم حمایت همه‌جانبه دولت از این خانواده‌ها تاکید کرد و افزود: دولت باید به اشکال مختلف حمایت خود را از خانواده قربانیان ترور به‌ویژه خانواده‌هایی که حاضرند جنایت‌های رواداشته‌شده در حق اعضای خانواده‌های‌شان را در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای و کشورهای مختلف مطرح کنند، نشان دهند.

وی روشنگری درباره جنایت‌های تروریست‌های غربی و صهیونیستی را با استفاده قوی‌تر از ظرفیت حقوق بین‌الملل از سوی فعالان حقوق‌بشر و فعالان ضدترور در داخل کشور را خواستار شد و افزود: برای اثبات مظلومیت و احقاق حقانیت جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با ترور و ترویسم در حوزه‌های منطقه‌ای و جهانی باید از راه‌های حقوق بین‌الملل و مسیرهایی که موجب روشنگری می‌شود، استفاده کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: متاسفانه در استفاده از ابزار حقوق بین‌الملل تا این لحظه خیلی ضعیف عمل شده است و حتی خانواده‌های قربانیان ترور نیز برای استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و حضور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی با مشکلات اساسی روبرو هستند.

وی در عین حال استفاده از ظرفیت دیپلماسی عمومی را در بازکردن مشت تروریست‌های بین‌المللی و همگرا کردن کشورهای قربانی ترور ضروری دانست و تصریح کرد: لازم است در زمینه افشای جنایت‌های تروریست‌ها، قوی‌تر از گذشته از حوزه دیپلماسی عمومی جهت تنویر افکار عمومی جهان استفاده شود. این اقدام به سایر کشورها و خانواده‌های قربانی ترور نیز کمک فراوانی می‌کند.

وی استفاده مناسب از ظرفیت هنر و سینما نیز به‌تدریج موجب شکل‌گیری کمپین بزرگ بین‌المللی مبارزه با تروریسم می‌شود.

زارعی تاکید کرد: بسترهای شکل‌گیری چنین کمپینی به‌ویژه در جامعه رنگین‌پوستان آمریکا فراهم است. رنگین‌پوستان مظلوم این کشور در تعامل با رنگین‌پوستان و شهروندان سایر کشورها، پیوندی مناسب برای همراه‌کردن مردم مظلوم سایر کشورها به‌وجود می‌آورند؛ به شرطی‌که از آن‌ها حمایت شود و یقینا با حمایت جمهوری اسلامی ایران از رنگین‌پوستان آمریکا، صدای مظلومان غرب، شرق و جنوب بلندتر و رساتر به گوش جهانیان می‌رسد.

وی خطاب به برگزارکنندگان دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور گفت: در بعد مسائل دیپلماسی عمومی باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، تهیه فیلم‌ها و مستندات تصویری و آثار هنری، جنایت‌های تروریست‌ها را به مردم و دولت‌های آزادی‌خواه نشان دهیم.

به عقیده این نماینده اصولگرای مجلس نهم حجم کارهای انجام‌شده در این زمینه در برابر گستردگی اقدامات تروریست‌های دولتی و غیردولتی غرب بسیار ناچیز بوده است.

انتهای پیام

کد N829087