نگرانی از وقوع حملات تروریستی در نشست سران گروه 7 در آلمان

سیاسی

یک مقام ایالت بایرن آلمان در مورد وقوع حملات تروریستی در زمان برگزاری نشست سران گروه 7 در اوایل ژوئن ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «یواخیم هرمان» وزیر امور داخلی ایالت بایرن آلمان از اعمال تدابیر شدید امنیتی در زمان برگزاری نشست سران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه 7 در این ایالت خبر داد. وی در گفتگو با یاهو نیوز نسبت به وقوع حملات تروریستی احتمالی به این نشست هشدار داد.

به گفته وی وظیفه حفظ امنیت این نشست که اوایل ماه ژوئن در کاخ الماو (Elmau) از کاخ های مشهور این ایالت جنوبی آلمان برگزار خواهد شد به عهده پلیس و نیروهای ویژه امنیتی است. این در حالی است که همزمانی برگزاری بازی فینال جام باشگاه های اروپا در برلین موجب شده نگرانی هایی در مورد تامین امنیت این نشست به وجود آید.

برخی بر این باورند که به دلیل حضور بخش اعظم نیروهای امنیتی و پلیس آلمان در برلین، امکان تامین امنیت کافی نشست گروه 7 در بایرن وجود ندارد. با این حال هرمان اطمینان داد که وضعیت امنیتی در این ایالت در حد مطلوب بوده و نیروهای موجود قادر به انجام وظایف محوله هستند.

نشست گروه 7 در حالی قرار است به زودی در آلمان برگزار شود که روسیه به عنوان غایب بزرگ آن به شمار می رود. سال گذشته نیز در پي اعتراض به الحاق شبه جزيره كريمه به كشور روسيه، رهبران گروه هفت نشست خود را بدون ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه برگزار كردند.