معاون سازمان اوقاف اعلام کرد:

ثبت‌نام بیش از 870 هزار نفر در طرح ملی تربیت حافظان قرآن

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در طی سه سال 519 هزار و 121 خواهر و 351 هزار و 515 برادر ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی عصر سه‌شنبه در آیین تجلیل از حافظان برگزیده طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم که در حاشیه سی و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به جزئیات تعداد ثبت‌نام کنندگان در این طرح طی سه مرحله اظهار کرد: در آزمون مرحله سوم این طرح بیش از 300 هزار نفر شرکت کردند و در مجموع 20 هزار نفر از این طریق برای حفظ قرآن کریم اقدام کردند. ما تاکنون 105 دوره تربیت مربی با شرکت بیش از چهار هزار نفر از 31 استان کشور برگزار کرده‌ایم و هر دوره آموزشی شامل 40 ساعت بوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اولین دوره تربیت مربی حضوری حفظ قرآن در شهر قم در 15 مهرماه سال 91 برگزار شد، خاطرنشان کرد: در مجموع 40 دوره تربیت مربی حفظ قرآن به صورت غیرحضوری در استان‌های کشور برگزار شده است.

وی در پایان با اعلام خبر تولید نرم‌افزار حفظ قرآن ویژه گوشی‌های اندروید گفت: در این نرم‌افزار علاقه‌مندان می‌توانند به صورت آنلاین برای حفظ موضوعی قرآن ثبت نام کنند.

انتهای پیام

کد N828773