گزارش ایسنا از یادواره بزرگداشت شهدای یمن

سیاسی

برنامه یادواره بزرگ‌داشت شهدای یمن با عنوان «یمن تنها نمی‌ماند» از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این برنامه حسن المرتضی، طلبه یمنی که به همراه همسرش در این یادواره حضور پیدا کرده بود خطاب به دانش‌آموزانی که در این مراسم حضور پیدا کردند افزود: اگر می‌خواهید به واقع آمریکا و استکبار از بین برود از همین الان باید شروع کنیم چرا که اعضای انصار الله نیز که اکنون در حال مبارزه با استکبار هستند از زمان نوجوانی این آرزوها را در سر داشتند.

او با بیان این که انصارالله به خاطر پیگیری شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر استکبار تاکنون با شش جنگ روبه‌رو شده است، خاطرنشان کرد: دشمنان در واقع می‌ترسند که انصارالله مظلومیت جهان اسلام را به جهانیان نشان دهد. اکنون نیز به خاطر اعتقاد انصار الله و مردم یمن به این شعارها، آل سعود به یمن حمله کرده است.

این طلبه یمنی با اشاره به کشته شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان در جریان حمله عربستان به یمن گفت:‌ در گروه انصار الله خانه‌ای را نمی بینیم که شهید نداشته باشد. انصار الله برای رسیدن به آرمان‌هایش خون‌های زیادی را پرداخته است و اکثر کسانی که شهید شدند از زنان و کودکان هستند.

حسن المرتضی با بیان این که آرمان‌خواهی فقط به بزرگسالان محدود نمی‌شود و نوجوانان و جوانان نیز در تحقق آرمان‌ها نقش دارند افزود: در حال حاضر جنگی که در یمن در حال رخ دادن است یک جنگ داخلی نیست بلکه تمام جهان متحد شده که یمن را از بین ببرد.

در این برنامه حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با اشاره به این که در حال حاضر یکی از موضوعات مهم خاورمیانه جنایت آل سعود علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن است، تصریح کرد: حوادث غزه به گونه‌ای دیگر در حال وقوع است و تفاوت آن در این است که به جای رژیم صهیونیستی، عربستان داعیه‌دار جنگ شده است و به نوعی جنگ نیابتی در منطقه ایجاد کرده است.

علامتی با بیان این که در این جنگ یک کشور مسلمان که ادعای خادم الحرمین دارد به یک کشور مسلمان دیگر یورش برده است، ادامه داد: عربستان به عروسک خیمه شب‌بازی صهیونیست‌ها تبدیل شده است و به عبارتی دیگر به یک خودسوزی عقیدتی و سیاسی دست زده است.

او تصریح کرد: اسلامی که عربستان از آن دم می‌زند اسلام آمریکایی است. تا کنون عربستان سه بار در جریان حمله به یمن با شکست مفتضحانه روبه‌رو شده است و وظیفه ماست که بر اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی از مظلوم دفاع کنیم.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تاکید کرد:‌ این حق قانونی هر ملتی است که خودش برای خودش تعیین تکلیف کند.

به گزارش ایسنا،‌ در این برنامه حاجی‌وند، از فعالان دانشجویی در حوزه یمن با اشاره به چگونگی شکل‌گیری جریان انصار الله و گسترش فعالیت‌های آن در یمن در تشریح اهداف حمله عربستان به یمن گفت: عربستان می‌ترسید که بین شیعیان در یمن و عربستان هم‌گرایی ایجاد شود و یکی از اهداف اصلی‌اش در جریان این حمله سرکوب انصار الله است.

وی به نفوذ انصار الله در بین مردم یمن نیز اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از سران عشایر در یمن و همچنین نیروهای ارتش به انصار الله پیوستند .

حاجی‌وند با بیان این که رسانه‌های وابسته به استکبار در مورد یمن و حوادث آن اخبار دروغ منتشر می‌کنند در بخشی از سخنانش به وضعیت عربستان بعد از مرگ پادشاه این کشور اشاره کرد و گفت:‌ در این مدت سی نفر از مسوولان عالی‌رتبه سعودی عوض شده‌اند و این نشانه تزلزل و شکست درونی در آل سعود است.

انتهای پیام

کد N828708