محاکمه خانم نخست‌وزیر آغاز شد

محاکمه ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند روز سه شنبه در برابر دادگاه عالی این کشور آغاز شد. خانم شیناواترا بطور رسمی به افزایش مصنوعی قیمت برنج در جریان برنامه یارانه برنج و ضرر و زیان های میلیاردی در اثر سهل انگاری متهم است.

محاکمه خانم نخست‌وزیر آغاز شدمحاکمه ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند روز سه شنبه در برابر دادگاه عالی این کشور آغاز شد. خانم شیناواترا بطور رسمی به افزایش مصنوعی قیمت برنج در جریان برنامه یارانه برنج و ضرر و زیان های میلیاردی در اثر سهل انگاری متهم است.

 

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورنیوز، حامیان او معروف به پیراهن قرمزها می گویند که محاکمه او، ابزاری برای خلاص شدن از شر خانواده شیناواترا است. تاکسین برادر خانم شیناواترا نیز که متهم به سوء استفاده از مقام و جایگاه خودش است، تایلند را ترک کرده و در تبعید به سر می برد.

ینگلاک شیناواترا، نخست وزیر پیشین تایلند پیش از ورود به دادگاه خطاب به خبرنگاران گفت: «مایلم بگویم که به بی گناهی ام اطمینان دارم و با اعتماد به نفس و با ارائه مدارک و معرفی شاهدان به دادگاه می روم.»

یک سال پیش، ینگلاک شیناواترا با حکم دادگاه قانون اساسی و بخاطر سوء استفاده از قدرت از مقام نخست وزیر برکنار شد. در پی این تصمیم، اعتراضات گسترده ای در تایلند به وقوع پیوست که در نهایت به کودتای ارتشیان منجر شد.

در صورتی که خانم شیناواترا گناهکار شناخته شود، ده سال زندان در انتظار اوست.

52310

کد N828464