ابراز تأسف افخم از عدم توجه به درخواست آتش بس در یمن

سیاسی

سخنگوی وزارت امورخارجه وضعیت انسانی در یمن را فاجعه بارخواند و ازعدم پاسخ مناسب ائتلاف کشورهای درگیر در تجاوز به یمن به درخواست دبیرکل سازمان ملل متحد و سایر مراجع برای تمدید آتش بس ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه وضعیت انسانی در یمن را فاجعه بار خواند و از عدم پاسخ مناسب ائتلاف کشورهای درگیر در تجاوز به یمن به درخواست دبیر کل سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی برای تمدید آتش بس ابراز تاسف کرد. 

افخم افزود: متاسفانه حتی در مدت آتش بس اعلام شده پنج روزه نیز ائتلاف مذکور علاوه بر مانع تراشی در برابر ورود کمک های انسان دوستانه به یمن به طور مکرر آتش بس را نقض کرده و مردم بیگناه و بی دفاع یمن را هدف بمباران های هوایی قرار داده است.  

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بمباران های بی وقفه مناطق مختلف یمن در نزدیک به دو ماه گذشته شرایط  بسیار ناگواری را ایجاد کرده و میلیون ها کودک و پیر و جوان در یمن به امداد رسانی فوری پزشکی، دارویی و غذایی نیاز دارند.

افخم باردیگر از مراجع بین المللی خواست تا با جدیت هرچه بیشتر و افزایش فشار بر ائتلاف ضد مردم یمن، توقف حملات و تامین مسیر امن برای ورود کمک‌های انسان‌دوستانه با نظارت نهادهای مسئول بین المللی را پیگیری نمایند.