وزیر دفاع انگلیس: داعش و روسیه جهان را به خطرناکی دوران جنگ جهانی دوم کرده‌اند

سیاسی

وزیر دفاع انگلیس در راستای اعلام برنامه‌ها و اولویت‌های پنج سال آتی کشورش، در هشداری گزنده گفت که داعش و روسیه جهان را به خطرناکی دوران جنگ جهانی دوم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه دیلی میل، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس از روسیه و شبه‌نظامیان تروریست داعش انتقاد کرد و آنها را عامل شرایط ناآرام جهان دانست.

به گفته وی، انگلیس باید توانایی مقابله با چندین بحرانی را داشته باشد؛ از نظر این مقام، روسیه اوکراین را ناآرام کرده و تهدیدی علیه ناتو محسوب می‌شود.

مایکل فالون گفت: هم‌اکنون جهان به همان اندازه خطرناک است که در دوران جنگ جهانی دوم از سوی نازی‌ها خطرناک شده بود و علت آن هم اقدامات روسیه و داعش است. برای انگلیس بسیار اهمیت دارد که بتواند در آینده به بیش از یک بحران از چند جناح پاسخ دهد.

وی افزود: مراسم هفتادمین سالروز پیروزی یادآور پیروزی نیروهای آزادی بر نیروهای فاشیسم است. نیازی به یادآوری نیست که جهان امروز به همان اندازه خطرناک است. در خاورمیانه بربرها دست به اقدامات وحشیانه می‌زنند و در آستانه ورود به اروپا هستند و از طرف دیگر روسیه، اوکراین را ناآرام کرده و ناتو را تهدید می‌کند.

فالون با تاکید بر تعهد حزب محافظه‌کار بر امور دفاعی گفت: برای ما مهم است که آماده واکنش در برابر بحران‌های آتی از چند طرف باشیم. ما هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم تا از تامین امنیت، ایمنی و آرامش برای مردم انگلیس اطمینان حاصل کنیم.

انتهای پیام

کد N828338