تأکید آیت‌الله علوی‌گرگانی بر رعایت قانون اسلامی در روابط بانکی

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: بانک‏‌ها با اجازه سپرده‌گذاران پول را در رشد تولید داخلی کشور به کار بگیرند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: بانک‏‌ها با اجازه سپرده‌گذاران پول را در رشد تولید داخلی کشور به کار بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مدیران و معاونان بانک مهر اقتصاد، با اشاره به مسئولیت سنگین بانکداران اظهار کرد: مسئولیت بانکداران در همه جهان مسئولیتی سنگین است زیرا که با اموال و زندگی مردم جامعه به فعالیت می‌پردازند.

وی ادامه داد: اما باید بدانیم که مسئولیت بانکداران در کشور ایران بیش از دیگر کشورهاست چرا که ما تحت لوای اسلام و در نظام اسلامی و با اعتقاد به معاد به این مسئولیت دست زده‌ایم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تأکید کرد: بانک مهر اقتصاد که خود را منتسب به بسیجیان و نظام اسلامی می‏‌داند باید الگویی برای همه بانک‏‌های جهان باشد و با رعایت فقه و حقوق اسلامی از روابط اقتصادی باطل دوری کند.

وی با اشاره به تاریخ بانک در جهان خاطرنشان کرد: در ابتدا هدف از تأسیس بانک حفظ و امانتداری از اموال مردم جامعه بود و بانک حکم امین را در جامعه بازی می‌کرد؛ اما به تدریج اموال مردم را به جریان انداختند تا تولید را در جامعه افزایش دهند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تأکید بر رعایت قانون اسلامی در روابط بانکی تصریح کرد: ربا و سود‏های بدون تولید سبب از بین رفتن تولید و کار در جامعه می‌شود و مردم به همین سبب نیاز به فعالیت و تلاش را احساس نمی‏‌کنند و به تدریج جامعه ربوی به سمت افول و سقوط کشیده خواهد شد.

انتهای پیام

کد N828321