کمالوندی در جمع خبرنگاران:

محدودیت‌های هسته‌ای زیاد دوام نمی‌آورد

انرژي هسته‌يي,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: نگرانی طرف مذاکره کننده ایران مبنی بر استفاده نامشروع از انرژی هسته‌ای ساختگی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، بهروز کمالوندی در حاشیه چهارمین همایش ملی کاربرد فناوری هسته‌ای در پژوهشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه امروز موضوع هسته‌ای ایران به برکت تلاش دانشمندان و مسئولان از اقتدار خاصی به ویژه در عرصه بین المللی برخوردار شده است.

وی افزود: در حال حاضر سیاست امروز نظام جمهوری اسلامی ایران به حفظ دستاوردهای هسته ای و غنی سازی آن معطوف شده و تمام برنامه‌ریزی ها به سمتی سوق پیدا کرده که این حق مسلم از دست نرود.

این مقام مسئول بیان کرد: طبق توافقات ژنو، ایران برای اعتماد سازی بیشتر موظف به پذیرفتن محدودیت هایی در حوزه انرژی هسته ای شده است اما این محدودیت ها مانعی برای احقاق حقوق هسته ای ایران محسوب نمی شود.

کمالوندی ابراز داشت: نگرانی طرف مذاکره کننده ایران مبنی بر استفاده نامشروع از انرژی هسته‌ای ساختگی است ، محدودیت ها مدت زیادی دوام نمی آورد و از نشاط هسته‌ای به ویژه در حوزه تحقیق و توسعه نمی کاهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه از ضرورت تجاری سازی علم سخن به میان آورد و گفت: برای تحقق این مهم فعالیت ها باید از انحصار پژوهشگاه خارج و بین پژوهشگاه، دانشگاه و بخش خصوصی تقسیم شود چرا که حضور بخش خصوصی در این حوزه زمینه توسعه و گسترش فعالیت های علمی- پژوهشی هسته‌ای را افزایش می دهد.

وی در پایان به عزم و اراده مسئولان و دانشمندان هسته‌ای ایران اشاره کرد و افزود: این اراده در آینده‌ای نزدیک منشا بسیاری از توفیقات خواهد شد و طولی نمی‌کشد که ایران در حوزه انرژی هسته‌ای و سوخت نیروگاهی به کشوری مطرح در جهان تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N828307

خواندنی از سراسر وب