/همایش ملی کاربرد فناوری هسته‌ای در علوم کشاورزی /

کمالوندی: حق مسلم ایران نیاز به اثبات ندارد

سیاسی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است و نیاز به اثبات ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، بهروز کمالوندی در چهارمین همایش ملی کاربرد فناوری هسته‌ای در علوم کشاورزی و منابع طبیعی که با حضور رییس پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای، کارشناسان سازمان انرژی اتمی، اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و رییس انجمن علوم خاک ایران در پژوهشکده کشاورزی هسته‌ای کرج برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: امروز سلطه‌گران با استفاده از زور، قدرت علمی و تزویر توانسته‌اند بسیاری از خواسته‌های خود را به کشورهای جهان تحمیل کنند.

وی بحران منابع طبیعی ، جنگ و فقر کشورهای جهان سوم را ناشی از سوءاستفاده قدرت‌های جهانی از سلاح علم دانست و گفت: کشورهای جهان سوم برای احقاق حقوق خود باید قدرتمند شوند و این مهم جز با گسترش علم و دانش عملی نخواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: ایران بر خلاف کشورهای سلطه‌گر به دنبال برقراری عدالت و دفاع از حقوق مظلومان بوده و هیچ‌گاه از قدرت علم برای رسیدن به اهداف شوم استفاده نکرده است.

کمالوندی ابراز داشت: مشکلات امروز جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه سیاست خارجی از پایبندی به ارزش های ایدئولوژیک و آرمان های الهی نشات گرفته است و یقینا اگر ایران می توانست نسبت به این مهم بی تفاوت باشد وضعیتی متفاوت در مقایسه با شرایط امروز داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: مسئولان این نظام اعتقادی به علم بدون ایمان ندارند چرا که معتقدند علم بدون ایمان نه تنها باعث تعالی بشر نمی شود بلکه زمینه انحطاط جوامع را فراهم می آورد در حالی که کشورهای غربی از علم تنها برای ثروت افزایی و سلطه گری استفاده می کنند.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: ایران اسلامی پس از انقلاب وظیفه گسترش علم همراه با توسعه عدالت را برعهده گرفته است و خوشبختانه در این حوزه به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته است اما بدانیم اگر می خواهیم در این مسیر بیش از پیش توفیق یابیم باید قدرت علمی ، خودباوری و اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: امروز ایران در حوزه انرژی هسته ای به این خودباوری رسیده است که نتایج آن در مذاکرات هسته ای کاملا مشهود است، اینکه ایران می تواند در مقابل 80 درصد قدرت سیاسی جهان ایستادگی کند و پای میز مذاکره بنشیند و حقوق خود را مطالبه کند نشانه بارز این خودباوری است.

این مقام مسئول در پایان گفت: عملکرد ایران در این حوزه، فناوری هسته‌ای را از انحصار تعدادی کشور قدرت طلب درآورد و به آنان ثابت کرد که بهره مندی از این انرژی خدادادی به همه مردم جهان تعلق دارد .

انتهای پیام

کد N828160