در ادامه رایزنی‌هایش در ژنو؛

دی‌میستورا تلاش بیشتر قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی درباره سوریه را خوست

سیاسی

استفان دی‌میستورا در ادامه رایزنی‌هایش با طرف‌های سوری، منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای مقدمه چینی برای مذاکرات ژنو 3 تاکید کرد: قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌توانند بیشتر از این برای پایان دادن به فاجعه سوریه تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه که این روزها مشغول رایزنی با طرف‌های سوری و منطقه‌ای و بین المللی برای برگزاری مذاکرات ژنو 3 است در بیانیه‌ای اعلام کرد: بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل درصدد است تا از هیچ تلاشی برای حمایت از مردم سوریه و حل بحران این کشور فروگذاری نکند.

وی تاکید کرد: قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌توانند بیش ازاین برای پایان دادن به فاجعه سوریه تلاش کنند و هیچ گونه عذری در خصوص کوتاهی در انجام اقدامات برای پایان دادن به رنج سوری‌ها و درگیری‌ها در این کشور قابل پذیرش نیست.

دی‌میستورا تاکید کرد: دیدارها با هیات‌ "جبهه تغییر و آزادی سوریه" با ریاست قدری جمیل آغاز شده است.

وی همچنین با هیات چینی و هیات قطری نیز دیدار و در خصوص حل بحران سوریه و تلاش‌های منطقه‌ای برای حمایت از راهکار سیاسی این بحران بحث و تبادل نظر کرد.

دی‌میستورا با نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب نیز در ژنو دیدار کرد. العربی در این دیدار به اهمیت تلاش‌های سازنده کشورها و نهادهای منطقه‌ای برای پایان دادن به بحران سوریه اشاره کرد.

مذاکرات ژنو از پنجم ماه مه جاری میان طرف‌های سوری، منطقه‌ای و بین‌المللی با حضور استفان دی‌میستورا در ژنو آغاز شده و حدود پنج تا شش هفته به طول می‌انجامد.

انتهای پیام

کد N828136