مجلس از دفاعیات ربیعی قانع شد

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دفاعیات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اقداماتش برای حفظ سلامت کارگران معادن قانع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی سوال طلا نماینده تهران از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مورد ناکارآمدی و ناتوانی بازرسان کار در حفظ وام کارگران که منجر به کشته و مجروح شدن شماری از کارگران در معادن زغال سنگ شده است، در دستور کار مجلس قرار گرفت.

ربیعی آماری ارائه داد که بر اساس آن تعداد تلفات ناشی از کار در ایران برابر با کشورهایی مانند آمریکا است.

در ادامه طلا، نماینده مردم تهران نیز آماری ارائه داد که بر اساس آن در سال ۹۳، ۱۸۹۱ کارگر در حوادث ناشی از کار کشته شده اند.

طلا همچنین سندی را در مجلس منتشر کرد که بر اساس آن معاون وزیر کار با سفر به استان های مختلف تشکل های کارگری را بر ضد نمایندگان و در حمایت از وزیر ساماندهی می کنند.

در ادامه، حسین طلا بخشی از برنامه تلویزیونی ثریا را در تابلوهای مجلس به نمایش درآورد که شرایط سخت کار در معادن، برگه های سفید امضا کارفرمایان از کارگران و همچنین تصاویر دلخراشی از کشته شدن کارگران معادن نمایش داده شده بود.

در پایان نمایندگان با ۱۱۴ رأی موافق، ۸۴ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از ۲۱۴ نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند که از توضیحات وزیر رفاه در حمایت از کارگران قانع شدند.