معاون پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح :

هدف از سفر وزیر دفاع پیگیری و تحقق بخشیدن به توافقات قبلی است

وزير دفاع,حسين دهقان,ايران و عراق

معاون پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سفروزیر دفاع به عراق پیام روشنی دارد ؛ ایران در مبارزه با تروریسم هیچ تعارفی ندارد و برای ریشه کنی تروریسم در منطقه و در کشورهای دوست و همسایه کمک خواهد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از رویداد رضا طلایی نیک، معاون پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سفر سردار دهقان، وزیر دفاع کشور به عراق گفت: این سفر بنا به دعوت وزیر دفاع عراق، انجام شده است و در پاسخ دعوت از وزیر دفاع عراق به ایران است که در دیماه انجام شده است.

وی در رابطه با اهمیت سفر وزیر دفاع به عراق ، اظهار داشت: ما با عراق رابطه بسیار استراتژیک و نزدیکی را در همه زمینه ها داریم از جمله در مناسبات سیاسی، دفاعی، اقصادی و همچنین در شرایطی این سفر انجام می شود که کشور دوست و همسایه عراق در حال جنگ با داعش و تروریست است.

معاون پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اولویت مشترک ایران و عراق را مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در منطقه مطرح کرد و یادآور شد: از این جهت ما در زمینه کمک به ملت و دولت عراق برای تحکیم امنیت داخلی و کمک به امنیت منطقه، هر کمک و امکانی که لازم بوده و تقاضا کرده باشند؛ همواره سعی کردیم در پشتیبانی از ملت و دولت عراق فعال باشیم.

وی به پیام سفر وزیر دفاع ایران به عراق اشاره و تصریح کرد: این سفر در این شرایط که ارتش عراق و نیروهای بومی به عنوان دو بازوی مکمل و پرتوان در مبارزه با داعش شرایط خاصی را پشت سر می گذارند، پیام روشنی دارد مبنی بر اینکه ایران در مبارزه با تروریسم همان طور که فرماندهی معظم کل قوا در روز عید مبعث فرمودند با تمام توان در صحنه است و ما در مبارزه با تروریسم هیچ تعارفی نداریم و از هر امکانی برای ریشه کنی تروریسم در منطقه و در کشورهای دوست و همسایه کمک خواهیم کرد و در واقع مبارزه با تروریسم جزو استراتژی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

طلایی نیک ادامه داد: البته در سفر قبلی وزیر دفاع عراق به ایران، توافقات لازم صورت گرفته و سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به عراق برای پیگیری و تحقق بخشیدن به همان توافقات قبلی است که بنا به تقاضا و دعوت همتای عراقی صورت گرفته است.

وی حفظ یکپارچگی و کمک به امنیت سازی در عراق را از اولویت های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشور عراق بیان کرد و افزود: اگر دولت عراق نیاز به همکاری داشته باشد از سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران دولت عراق یک منطقه اطمینان بخشی را دارد، از این جهت که از سایر مرزهای عراق تروریست ها تغذیه و تقویت می شوند اما از سمت مرزهای ایران، فقط پشتیبانی و حمایت از دولت و ملت عراق برای مبارزه با تروریست است که صورت می گیرد.

انتهای پیام

کد N827886