دلواپسی نماینده قزوین

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی از برخی از جریان‌های سیاسی و رویکرد آنها به مسائل موجود کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، مرتضی حسینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام شعبانیه گفت: دو جریان از اول انقلاب با هم به مبارزه برخاستند. یکی از این دو جریان افرادی داشت که وقتی در خط انقلاب و امام بودند تحت شدیدترین فحاشی‌ها قرار می‌گرفتند اما وقتی از اندیشه امام فاصله می‌گرفتند بیشترین تشویق‌ها نصیب‌ آنها می‌شد و برای آنها کف و سوت می‌کشیدند.

حسینی گفت: به خواصی که هنوز در پست و مسئولیت هستند می‌گویم آیا نمی‌بینید حرکات و سخنان شما مورد استقبال ضد انقلاب و دگراندیشان است و برای شما کف و سوت می‌کشند؟ برعکس نیروهای انقلاب متدین از شما فاصله می‌گیرند. آیا فکر نمی‌کنید که شما هم از انقلاب و نظام فاصله می‌گیرید و حرف‌هایی می‌زنید که در دهه 60 خلاف آن را مطرح می‌کردید؟ بروید یک بار دیگر حرف‌هایی را که می‌گفتید بخوانید و ببینید چقدر فاصله گرفته‌اید. یادمان نرفته که شما چه مواضع تندی نسبت به آمریکا و غرب و سرمایه‌داری داشتید و مواضع تند شما در مقابل لیبرال‌ها و دگراندیشان چگونه بود. چگونه است که امروز همه اینها زیر لقای شما هورا می‌کشند؟

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع هسته‌ای گفت: امروز در یک پیچ خطرناک تاریخی قرار گرفته‌ایم و آیندگان راجع به ما قضاوت خواهند کرد. هم اکنون در مملکت ما دو فکر راجع به این موضوع وجود دارد؛ اول اندیشه‌ای است که معتقد است هزینه‌های فعالیت در عرصه‌ی هسته‌ای بیشتر از منافع آن شده است. نمایندگان این تفکر همان کسانی هستند که قبله آمالشان غرب است و متاسفانه باید گفت این تفکر در بین برخی از دولتمردان و رجال سیاسی نیز رواج دارد. دشمن هم به خوبی از این نقطه ضعف استفاده می‌کند.

او ادامه داد:‌ اندیشه دوم که اندیشه‌ی ایثارگران و نخبگان و ملت است که می‌گویند علوم هسته‌یی از علوم پایه است و پیشرفت مملکت بستگی به دستیابی به این علم است. غربی‌ها چون می‌دانند در دولتمردان ما کسانی هستند که اعتقاد هسته‌یی ندارند می‌گویند در سایه تهدید می‌شود آنها را وادار به عقب‌نشینی کرد. این مجلس اصولگرا در این پیچ خطرناک نباید سکوت کند و نباید دست روی دست گذاشت تا خدای نکرده اتفاقی بیفتد که ننگش در تاریخ بماند.

حسینی در بخش دیگری از نطق خود اظهار کرد: در سایت شخصی یکی از بزرگان خواص سرمقاله‌ای است با عنوان پایان دلواپسان با رجعت قلندران. بعضی برای مجلس آینده طرح‌هایی دارند و می‌گویند قلندارن سیاسی باید در مجلس حضور پیدا کنند. البته من از این قلندران سیاسی به عنوان قلدران سیاسی تعریف می‌کنم.

وی گفت: ما جزو قلندران و قلدران نیستیم. ما میرزا بنویس فقیران و بیچارگان و درماندگان هستیم. آیا می‌دانید که اکثر بازنشستگان فقیر هستند؟ آیا می‌دانید کارگران با طراحی شما امروز به عنوان برده در کارخانه‌ها کار می‌کنند و با کوچکترین اعتراض اخراج می‌شوند. اکثر این کارخانه‌ها هم وابسته به همین قلدران است که با نام اصل 44 و با ثمن بخس صاحب این کارخانه‌ها شده‌اند. ما دلواپس این هستیم که آمریکا کلاه گشاد به سر ما نگذارد. دلواپس این هستیم که کودتاگران سال 88 دوباره روی کار نیایند. ما دلواپس فساد اجتماعی و اداری هستیم. این که فقیران فقیرتر و سرمایه‌داران سرمایه‌دارتر شوند.

حسینی در پایان درباره آب آشامیدنی شهر آبیک، وضعیت نامناسب وام کشاورزان، گازکشی به روستاهای الموت و عدم وجود نقدینگی در تولید تذکراتی به وزرای نیرو و جهاد و نفت و اقتصاد داد.

انتهای پیام

کد N827861