ابراز نگرانی سازمان ملل از حکم اعدام مرسی

سیاسی

همزمان با ابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل نسبت به صدور حکم اعدام برای محمد مرسی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای حکم اعدام مرسی را "ناعادلانه" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل با ابراز نگرانی شدید نسبت به حکم اعدام محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر و رهبران اخوان المسلمین گفت: این حکم قابل تجدید نظر است و من شخصا از نزدیک روند عملیات را دنبال خواهم کرد.

فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با تاکید مجدد بر مخالفت این سازمان با مجازات اعدام ، اعلام کرد: بان کی مون بر لزوم در پیش گرفتن اقداماتی از سوی همه طرف‌های منطقه‌ای برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه و ثبات در منطقه و نیز احترام به قوانین تاکید کرد.

وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای از احکام صادره علیه محمد مرسی و دیگر رهبران اخوان المسلمین به شدت انتقاد کرد.

جف راتکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حکم صادر شده در مورد مرسی را ناعادلانه خواند و عنوان داشت این حکم اعتماد به نقش قانون و دستگاه قضایی را تضعیف می‌کند.

راتکی در ادامه درباره حکم اعدام 105 تن از رهبران گروه اخوان المسلمین نیز گفت: آمریکا از حکم اعدام دسته جمعی که از سوی دادگاه مصر صادر شده نگران است.

محمد مرسی و 105 تن از رهبران اخوان المسلمین در 16 مه جاری از سوی دادگاه مصر در پرونده فرار از زندان "وادی نطرون" و جاسوسی به اعدام محکوم شدند و پرونده آنان برای اعلام حکم نهایی به مفتی مصر ارجاع داده شد.

انتهای پیام

کد N827819