در دیدار با میشل عون

ولایتی: نقش ایران و لبنان در مبارزه با افراط‌گرایی در منطقه بسیار مهم است

سیاسی

ولایتی در دیدار با نخست‌وزیر پیشین لبنان بر نقش دو کشور در مقابله با گسترش افراط‌گرایی و جریان‌های تکفیری در منطقه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تخقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام روز دوشنبه با میشل عون، نخست وزیر پیشین لبنان که به عنوان یکی از شخصیت‌های مطرح برای احراز پست ریاست جمهوری در این کشور است دیدار و گفت‌وگو کرد.

ولایتی روز دوشنبه که به منظور شرکت در گردهمایی علمای جهان اسلام برای فلسطین به دعوت مجمع جهانی بازگشت به فلسطین به لبنان سفر کرده بود در این دیدار به بررسی روابط ایران و لبنان اشاره و تصریح کرد : روابط دو کشور در مسایل مهم منطقه ای تاثیر گذار بوده و باید برای گسترش این روابط تلاش و برنامه ریزی نمود و امیدواریم با انتخاب رییس جمهور لبنان این روند توسعه و گسترش بیشتری پیدا کند. نقش دو کشور برای مبارزه با افراط گرایی و جریانات تکفیری که دامن منطقه را گرفته بسیار مهم تلقی می گردد.

ولایتی در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه شخصیت های تاثیر گذار در این کشور، تصریح کرد : همانگونه که لبنان در بسیاری از اتفاقات منطقه‌ای به پیروزی دست یافته حتما با تدابیر شخصیت های برجسته داخلی می تواند برخی از مشکلات داخلی را حل و فصل نماید و مهمترین سرمایه ارزشمند در اختیار این کشور دارا بودن نیروی انسانی و شخصیت های فرهیخته است که در فرهنگ و سیاست درست جهان عرب نیز نقش‌آفرینی کرده اند.

میشل عون نیز ضمن خوش‌آمد گویی تصریح کرد : امیدواریم منطقه هر چه زودتر از شر این جریانات تکفیری به ویژه در سوریه خلاص گردد و حتما دو کشور ایران و لبنان می توانند در این زمینه نقش جدی و تاثیر گذاری را ایفا نمایند و در مورد مسایل داخلی لبنان هم تحولات مثبت و ارزنده ای را شاهد خواهیم بود .

ولایتی در این سفر یک روزه علاوه بر سخنرانی در مراسم اختتامیه گردهم ایی علمای جهان اسلام برای فلسطین، با مقامات عالی این کشور از جمله سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله ، نبیه بری رییس مجلس ، تمام سلام نخست وزیر لبنان و تعداد دیگری از شخصیت ها دیدار نمود.

ولایتی در ادامه این دیدار با شبکه otv لبنان مصاحبه و به سوالات این شبکه پاسخ داد .

انتهای پیام

کد N827671