آمادگی نیروهای عراقی برای ورود به رمادی/ "ساعت صفر نزدیک است"

به دنبال سقوط شهر رمادی، مرکز استان الانبار به دست داعش تعداد زیادی از نیروهای عراقی در نزدیکی این شهر مستقر شده‌اند و برخی منابع از آغاز عملیات در برخی محورها سخن گفته‌اند. سازمان ملل نیز اعلام کرده که به دنبال حمله داعش به شهر رمادی حدود 25 هزار تن از این شهر فرار کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، یکی از مسوولان نیروهای مردمی عراق اعلام کرد که عملیات گسترده‌ برای آزادسازی استان الانبار در برخی محورها آغاز شده است.

منابع مطلع در وزارت دفاع عراق نیز گفته‌اند که عملیات سراسری برای آزادسازی رمادی و سراسر استان الانبار به احتمال زیاد فردا (چهارشنبه) آغاز می‌شود اما هنوز چگونگی چینش نیروها و محورهای عملیات در دست بررسی است.

به دنبال سقوط شهر رمادی به دست داعش و درخواست‌ها برای اعزام نیروهای بیشتر به این شهر، وزارت دفاع عراق اعلام کرد که حدود 200 خودرو نظامی و تانک به پایگاه هوایی الحبانیه رسیده تا در عملیات نظامی علیه داعش در استان الانبار شرکت کنند.

صباح کرحوت، رئیس شورای استانداری الانبار نیز اعلام کرده که گروهی از نیروهای مردمی عراق روز دوشنبه به پایگاه الحبانیه رسیدند و در حالت آماده‌باش هستند.

وزارت دفاع عراق اعلام کرد که هماهنگی خوبی میان یگان‌های نظامی عراق جهت حمله به پایگاه‌های داعش و آزادسازی شهر رمادی وجود دارد. همچنین نیروهایی از تیپ 54 ارتش عراق توانستند با استفاده از اطلاعات دقیق یک گروهک تروریستی را بازداشت کنند که برای انجام عملیات ترور و انفجار بمب تلاش می‌کردند.

این نیروها همچنین به انبار سلاح و تجهیزات در یکی از منازل منطقه عامریه الفلوجه دست یافتند.

همچنین منابع عراقی اعلام کردند که داعش حمله شدیدی را به منطقه حصیبه در شرق رمادی که بیشتر آن در کنترل این گروه تروریستی انجام داد.

شاهدان عینی نیز اعلام گفته‌اند که تروریست‌های داعش در شرق رمادی پیشروی گسترده‌ای داشته و به سمت پایگاه الحبانیه پیش رفته‌اند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرده که به دنبال حمله داعش به شهر رمادی حدود 25 هزار تن از این شهر گریخته و بیشتر آنها به سمت بغداد رفته‌اند.

سازمان ملل تاکید کرد: اموال لازم برای کمک‌رسانی به آوارگان عراقی و انبارهای کمک‌های بشردوستانه تقریباً به پایان رسیده است.

سازمان ملل در بیانیه خود اعلام کرده است: در زمان کنونی هیچ‌چیزی با اهمیت‌تر از کمک کردن به آوارگانی که از شهر رمادی فرار کرده‌اند، نیست.

انتهای پیام

کد N827620