مسکو: روابط روسیه و آمریکا قابل توسعه است

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که روابط مسکو و واشنگتن ظرفیت خوبی برای توسعه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با ویکتوریا نولاند، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ما معتقدیم بهبود روابط میان مسکو و واشنگتن اساسا امری محتمل است.

ریابکوف خاطرنشان کرد: مسکو تلاش‌های خود را برای بهبود روابط با واشنگتن در تمامی ابعاد چه در حوزه دوجانبه و چه در حوزه بین المللی متوقف نکرده است.

به گزارش خبرگزاری نووستی، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش از وضعیت کنونی روابط دوجانبه با آمریکا رضایت ندارد. وی به خبرنگاران گفت که روسیه آماده است تا در تمامی موضوعات از جمله مسائل سیاسی و نظامی با آمریکا پای میز مذاکره بنشیند.

در همین حال، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن از فرایند برقراری صلح در اوکراین و پشتیبانی از روسیه، کی‌یف و سازمان همکاری و امنیت اروپا برای اعمال توافق‌های مینسک حمایت می کند.

نولاند تصریح کرد که آمریکا از تمامی جناح‌ها می خواهد از رویکرد مبتنی بر مذاکره مستقیم استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نولاند که دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور اروپا و اوراسیا است، اظهار کرد: واشنگتن تماس‌های مستقیمی با مسکو و کی‌یف داشته تا بحران اوکراین را حل و فصل کند.

نولاند اضافه کرد که آمریکا همواره از تلاش‌های سازمان همکاری و امنیت اروپا در راستای حل و فصل بحران در اوکراین حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N827485