رییس رادیو قرآن:

جشن نیمه شعبان امسال را همزمان با ختم هزاران قرآن برگزار می‌کنیم

رییس رادیو قرآن با اعلام این خبر که ما از یکم تا پانزدهم شعبان طرح هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) را برگزار می‌کنیم، گفت: علاقه مندان برای شرکت در این طرح می‌توانند تعداد جزءهای درخواستی خود را به سامانه پیامکی 30000114 ارسال کنند و همچنین می‌توانند به سایت رادیو قرآن برای ثبت نام در این طرح مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدحسین محمدزاده عصر امروز در نشستی که همزمان با سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران برگزار شد با بیان اینکه فضای این مسابقات علاوه بر اینکه یک فضای قرآنی است محیطی را فراهم کرده که سایر رسانه‌ها هم بتوانند فعالیت‌های مختلف قرآنی خود را ارائه بدهند،‌ اظهار کرد: خوشبختانه در سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم رسانه‌های ملی با بالاترین ظرفیت اطلاع رسانی در این مسابقات حضور پیدا کردند و رادیو قرآن هم به عنوان یکی از محورهای اطلاع رسانی در این راستا حضور پر رنگ و فعالی داشته است.

وی عنوان کرد: صدای قرآن در جهت ارائه خدمات و اطلاع رسانی مسابقات از ابتدای شروع مسابقات تاکنون تمام برنامه‌ها را پوشش داده و کاربران بسیار زیادی توانسته‌اند از این خدمات بهره ببرند و راضی بودند. در راستای بهتر شدن این فعالیت‌ها و خدمات ما اپلیکیشن ‌هایی را فعال کرده‌ایم.

رییس رادیو قرآن با اعلام این خبر که همزمان با ماه مبارک رمضان ما از برنامه‌های تصویری و اپلیکیشن های جزئی رونمایی می‌کنیم گفت:‌ رادیو قرآن در نظر دارد که در ابتدای ماه مبارک رمضان از نرم افزارهای تلاوت و قاریان مشهور جهان رونمایی کند. در این نرم افزارها کلیه اطلاعات مربوط به قاریان و زمان تلاوت وجود دارد.

محمدزاده ادامه داد: در این مسابقات قرآنی تمام شبکه‌های رادیویی از جمله رادیو ایران، جوان و ... به صورت سراسری این برنامه ها را پوشش دادند و این جزء‌ بهترین امتیازات سی و دومین مسابقات قرآنی است. همچنین یکی دیگر از برنامه های رادیو قرآن این است که از ظرفیت عشق و علاقه مردم به اهل بیت برای ایجاد انس با قرآن، فعالیت‌هایی کند به همین دلیل ما از ابتدای ماه شعبان امسال برابر با 30 اردیبهشت تا سیزدهم خردادماه هزاران ختم قرآنی را به نیت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان برگزار می‌کنیم. شرکت کنندگان در این ختم می‌توانند تعداد جزءهای درخواستی خود را به سامانه پیامکی 30000114 ارسال کنند و همچنین می توانند برای ثبت نام در این طرح ختم قرآنی به سایت رادیو قرآن هم مراجعه کنند.

وی گفت: این فرصت 15 روزه که از ابتدای ماه شعبان تا نیمه شعبان است می‌تواند سبب شود که مردم به سمت قرآن بیشتر بروند. ما درصدد داریم که جشن نیمه شعبان امسال را همزمان با جشن ختم قرآن داشته باشیم. چرا که امام حسن عسکری می‌فرماید هرکسی که ختم قرآن را داشته باشد حتما در نزد خدای متعال یک دعای مستجاب دارد.

رییس رادیو قرآن افزود: به دلیل اینکه امسال سال همدلی و همزبانی است ما در صدد برآمدیم که طرح 1449 و طرح قرآن کتاب زندگی را با همدیگر ادغام کنیم و محوریت آن را سوره یاسین قرار داده‌ایم و کلیه شبکه‌های قرانی و خبرگزاری ‌هایی که ظرفیت قرآنی دارند امیدواریم از این طرح استقبال کرده و به گونه‌ای عمل کنند که مردم به سمت این طرح کشیده شوند.

انتهای پیام

کد N827400