دادگاه بلژيک ۷ زن را به اتهام حمايت از داعش به زندان محکوم کرد

سیاسی

دادگاهي در بلژيک امروز دوشنبه ۷ زن را به اتهام حمايت از گروه تروريستي داعش و ترغیب به ازدواج با تروریست ها به زندان محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دادگاهي در بلژيک امروز دوشنبه ۷ زن را به اتهام حمايت از گروه تروريستي داعش و ترغیب زنان و دختران به ازدواج با تروریست ها به زندان محکوم کرد.​
این خبرگزاری زنان مذکور را شامل ۵ بلژيکي، يک هلندي و يک مراکشي اعلام کرد. ۴ نفر از این زنان براي شنيدن احکام محکوميت خود در دادگاه حضور نداشتند. گزارش ها از حضور آنها در کنار گردان زنان در سوریه حکایت دارد.
اين زنان به صورت غيابي به ۵ سال زندان براي فعاليت در گردان زنان این گروه تروریستی در سوريه محکوم شدند.
متهمین حاضر در دادگاه به تسهيل خروج افراد به خدمت گرفته شده توسط داعش و نیز جمع آوري پول براي ترغیب دختران جوان در این خصوص مجرم شناخته شدند. محکومیت این زنها از ۲۰ تا ۳۰ ماه اعلام شده است.
در ماه فوريه نيز ۴۵ مرد متعلق به گروه افراطي «شریعت برای بلژیک» در این کشور محاکمه شده و با اتهام قرار گرفتن در بخشي از يک گروه تروريستي متهم شناخته شدند.

«فواد بلکاسم» رهبر گروه موسوم به «شریعت برای بلژیک» در اتهام جذب جوانان افراطی برای اعزام به سوریه مجرم شناخته شده و به ۱۲ سال زندان محکوم شد. بر این اساس بلکاسم ۳۲ ساله هیچ گاه به سوریه نرفته و با تروریست ها مرتبط نبوده، با این حال مسئول انتقال افکار افراطی به جوانان و ترغیب آنان به رفتن به سوریه شناخته شد.

بلژیک از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان پیوستن شهروندانش به تروریست های سوریه و عراق را شاهد است. گزارش ها حاکی است دست کم ۴۰۰ نفر از بلژیکی های افراطی هم اکنون با داعش همکاری می کنند و این نگرانی وجود دارد که این افراد بار دیگر به کشورشان بازگردند.