ولایتی دردیداربا رییس مجلس لبنان:

با اتحاد به پیروزی در برابر دشمنان جهان اسلام خواهیم رسید

سیاسی

مشاور رهبرمعظم انقلاب گفت:در برابر برخی از کشورها که درجهت ایجاد تفرقه در جهان اسلام گام برمی دارند باید با اتحاد و تشریک مساعی مقاومت نمود و بی تردید به پیروزی در برابر دشمنان جهان اسلام خواهیم رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکیر ولایتی که در لبنان به سر می برد امروز دوشنبه با نبیه بری رییس مجلس این کشور دیدار و در خصوص مسایل منطقه ای، روابط دوجانبه و ضرروت مبارزه با گروههای تکفیری به بحث و تبادل نطر پرداخت.

درابتدای این دیدار رییس مجلس لبنان ضمن خوش امدگویی به ولایتی، نقش ایران را در حل مسایل منطقه ای مهم ارزیابی کرده و خواستار گسترش روابط دو جانبه گردید و در خصوص برخی از مهمنرین مسایل منطقه ای و جهانی به بحث و تبادل نطر پرداخت.

ولایتی هم صمن ابراز خرسندی از این ملاقات به ارایه تحلیلی از وضعیت منطقه ای و ضرورت وحدت و اتحاد هرچه بیشتر کشورهای اسلامی به خصوص درمبارزه با افراط گرایی و مبارزه با گروه های تکفیری پرداخت و گفت: امروز در برابر برخی از کشورها که در جهت ایجاد تفرقه در جهان اسلام و حتی تجزیه بعصی از کشورهای اسلامی گام برمی دارند باید با اتحاد و تشریک مساعی مقاومت نمود و بی تردید به پیروزی در برابر دشمنان جهان اسلام خواهیم رسید.

مشاور مقام معظم رهبری در اموربین الملل در ادامه بر ضرورت حل برخی ازمشکلات موجود در لبنان تاکید کرد وگفت: روابط ایران و لبنان تاریخی، دیرینه و تاثیرگذار بوده و لبنان درفرهنگ و سیاست جهان عرب تاثیر به سزایی دارد.

وی در این دیدار که در فصایی بسیارصمیمی برگزار شد در پاسخ به تاکید رییس مجلس لبنان درخصوص نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران برای حل برخی مشکلات درمنطقه  تصریح کرد: ایران امادگی لازم برای تشریک مساعی باکشورهای منطقه برای حل مشکلات وموانع داشته وتمام تلاش خودرابرای مبارزه با افراطیون وتکفیری ها به عمل اورده است.