ارتش عراق و نیروهای داوطلب شیعه برای بازپس‌گیری رمادی موضع گرفتند

ارتش عراق تعدادی زیادی از ادوات نظامی خود را به پایگاه "حبانیه" در نزدیکی رمادی فرستاده است و با پیوستن تعداد زیادی از نیروهای مردمی برای آغاز عملیات آزادسازی این شهر آماده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از اسکای نیوز عربی، ظهر امروز بیش از 200 دستگاه تانک و خودروی زرهی ارتش به همراه صدها تن از نیروهای عراقی از جمله لشکر طلایی عراق (گارد مبارزه با تروریسم) وارد پایگاه نظامی حبانیه در نزدیکی رمادی شدند تا برای بازپسگیری این شهر که به دست تروریست‌های داعش افتاده، منتظر دستور آغاز عملیات باشند.

صدها تن از نیروهای داوطلب مردمی شیعه نیز که با فراخوان حیدر العبادی، نخست وزیر عراق برای این نبرد آماده شده‌اند خود را به این پایگاه رسانده‌اند.

استاندار الانبار نیز اعلام کرده بیش از هزار تن از نیروهای عشایری این استان به سلاح و تجهیرات نظامی مجهز شده‌اند تا در کنار نیروهای ارتش و شبه نظامیان داوطلب شیعه مشارکت کنند.

منابع سیاسی در عراق می‌گویند نخست وزیری این کشور موافقت شیوخ عشایر الانبار را برای مشارک شبه نظامیان شیعه برای عملیات بازپسگیری این استان به دست آورده است.

عشایر الانبار که عمدتا سنی هستند با هرگونه مشارکت نیروهای مردمی شیعه در عملیات بازپسگیری این استان مخالفت می‌کردند و دلیل آنها برخی قانون شکنی‌ها در جریان آزاد سازی استان صلاح الدین بود.

ائتلاف آمریکا نیز تاکنون چند حمله هوایی را علیه نیروهای داعش در رمادی انجام داده است.

انتهای پیام

کد N827202