ولایتی در بدو ورود به لبنان مطرح کرد:

ضرورت تشریک مساعی مسئولان دول اسلامی در زمینه مقابله با افراط گری

سیاسی

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: باید مسئولان کشورهای اسلامی که سابقه تشریک مساعی و تعامل با یکدیگر را دارند در زمینه مقابله با گروههای افراطی به تبادل نظر بپردازند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری به عنوان میهمان ویژه و سخنران اختتامیه «گردهمایی جهانی علمای اسلام برای فلسطین» ساعتی پیش وارد لبنان شد.

بر اساس این گزارش  ولایتی به عنوان دبیر کل مجمع بیداری اسلامی به دعوت مجمع جهانی بازگشت به فلسطین و به عنوان میهمان ویژه و سخنران اختتامیه گردهم آیی جهانی علمای اسلام برای فلسطین با استقبال سفیر، مقامات و مسئولان نهادهای ایرانی، جمعی از علما و روحانیون و تعدادی از مقامات محلی روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت وارد بیروت شد.

اجلاس مزبور از روز شنبه در بیروت آغاز شده و امروز دوشنبه با سخنرانی ولایتی به کارخود پایان خواهد داد.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی قرار است در این سفر با تعدادی از مقامات عالی لبنان دیدار و گفتگو کند.

ولایتی در بدو ورد به لبنان با اشاره به مسائل منطقه گفت: متاسفانه افراطیون در منطقه جنایت می کنند و یمن و سوریه و عراق در معرض هجوم گروه های افراطی قرارگرفته اند و باید مسئولان کشورهای اسلامی که سابقه تشریک مساعی و تعامل با یکدیگر را دارند در این زمینه به تبادل نظر بپردازند.

وی تاکید کرد: فرصت حضور درکشور دوست و برادر لبنان وشرکت در این گردهمایی و ملاقات با مسئولان عالی این کشور زمینه این تبادل نطر را فراهم می کند.