داعش خطاب به زنان: برای اطاعت از همسرانتان خود را منفجر کنید!

داعش

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت که فتوایی در داخل گروه تروریستی داعش صادر شده است که از زنان می‌خواهد در تمامی حالات مطیع همسر خود باشند، حتی اگر همسرانشان از آنها بخواهند تا خود را منفجر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزنامه انگلیسی در این گزارش به گریختن گروهی از زنان از دست داعش اشاره کرده و نوشته است: در بین این زنان زنی به نام عائشه است که نام مستعار برای خود انتخاب کرده است. او که 32 سال سن دارد مادر دو کودک است و پس از اصرار همسرش برای آنکه او دست به حمله انتحاری بزند، از شهر موصل عراق گریخت.

این داستان از آنجا آغاز شد که همسرش از او خواست تا در کلاس‌های دینی حضور یابد که از زنان می‌خواهند به خاطر مسائلی چون دین و آخرت، جان خود را فدا کنند که این مساله این زن را واداشت تا در جلسه سوم این کلاس‌ها خود را به بیماری بزند و در آن مشارکت نکند.

عائشه می‌گوید، همسرش که در گذشته افسر ارتش عراق بود، پس از حمله داعش به شهر موصل، حمایت خود را از این گروه اعلام کرد و این اقدام را پس از آن انجام داد که فهمید داعش از نیروهای سنی کارمند در دولت عراق در صورت توبه آنها می‌گذرد و او به نیروهای داعش پیوست و پس از گذشت بیش از 5 ماه عضویت او در این گروه، داعشی‌ها به او اطمینان کردند.

وی عنوان داشت: پس از اینکه دیدم رفتار همسرم بسیار خشن شده است و با لباس‌های خونین به خانه برمی‌گردد و منابع مالی‌اش بسیار افزایش یافته است، 6000 دلار از پس‌انداز شوهرم را برداشتم و سپس به ترکیه گریختم.

عائشه می‌گوید که منفجر کردن خود یکی از روش‌های نظامی ارجح برای داعش به شمار می‌آید و این گروه از کسانی چون زنان و کودکی که توانایی نظامی پایین دارند، برای این امر استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N826925