۰
نماینده زابل:

انسداد مرز‌ها نقش اثربخش و بنیادینی برای کشور دارد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم زابل گفت: بحث انسداد مرز‌ها و جلوگیری از ورود قاچاق از مواردی است که در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح و در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، سید باقر حسینی افزود: در گذشته جلسه‌هایی در این راستا برگزار شده و به جمع بندی‌های خوبی هم رسیده‌ایم.

وی در همین راستا یادآور شد: تقویت انسداد مرز‌ها می‌تواند نقش اثربخش و بنیادینی برای کشور داشته باشد که جلوگیری از ورود قاچاق و همچنین گروهک‌های تروریستی به کشور از مهم‌ترین رئوس این اثربخشی است.

نماینده مردم سیستان در ادامه در خصوص ایجاد بارانداز گمرکی در پایانه مرزی میلک نیز گفت: این بارانداز جهت سهولت در تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی و وارداتی ایجاد می شود.

حسینی گفت: با توجه به مشکلاتی که تریلی‌های افاغنه در ایران دارند و همچنین مشکلاتی که کامیون داران ایرانی در افغانستان با آن مواجه هستند با احداث این بارانداز تمام تریلی‌های حمل بار به مقصد افغانستان از شهرهای دیگر مثل بندرعباس و چابهار در میلک سیستان تخلیه و از گمرک سیستان برای افغانستان بارگیری خواهند شد.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال و درآمد زایی و جلوگیری از خطرات ناشی از تردد کامیونها برخی از مزیت های ایجاد بارانداز در گمرک سیستان است.

نماینده مردم سیستان اظهار کرد: دارندگان کارت مرزنشینی در صورت حمایت مدیران شهرستان هیرمند می توانند واردات خود را تا سقف 2 میلیون تومان انجام دهند که خود نیز کمک بزرگی در بحث معیشت ساکنین مرزنشین سیستان خواهد بود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.