عضو انصارالله اعلام کرد:

نشست ریاض هدفی جز تجزیه یمن را دنبال نمی‌کند

سیاسی

عضو جنبش انصارالله یمن با اشاره به نشست اخیر ریاض در ارتباط با بحران یمن گفت: این نشست هدفی را دنبال نمی‌کند جز اینکه یمن را به چند اقلیم کوچک تجزیه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید زیاد عضو ارشد جنبش مردمی انصارالله یمن، پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی «بررسی آثار و پیامدهای حمله عربستان به یمن» که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با تشکر از ملت و دولت ایران به دلیل حمایت از مردم یمن اظهار داشت: مردم یمن طی سال‌های اخیر اعتراض‌‌هایی نسبت به دستگاه حاکم این کشور داشتند ولی درخواست‌های آنها پاسخ داده نشد و انقلاب این مردم نیز منطقه را مبهوت کرد.

وی با اشاره به زمینه‌های شروع انقلاب مردم یمن گفت: این انقلاب از آنجا شروع شد که درخواست‌های مردم و اعتراض‌های آنها نسبت به حکومت علی عبدالله صالح بی‌نتیجه ماند؛ مردم خواستار مشارکت در حکومت بودند، اما متاسفانه جهت حرکت انقلاب در دست امثال منصور هادی قرار گرفت.

سید زیاد ادامه داد: عربستان سعودی همیشه به دنبال خنثی‌سازی تلاش‌های انقلابی از جمله حرکت 21 سپتامبر مردم یمن بوده است و تلاش کرده تا از حیله‌های گوناگون برای تغییر مسیر انقلاب به آنچه مد نظر خودش است، بهره ببرد.

این عضو جنبش انصارالله با بیان اینکه عربستان سعودی هیچ‌گاه وجود یک حکومت مستقل را در یمن نخواسته است، تصریح کرد:‌ این رژیم همیشه به دنبال آن بوده که یمن را به دست عوامل خود اداره کند، لذا تمام دولت‌های بعد از علی عبدالله صالح، همه به نوعی درگیر عربستان بوده‌اند؛ حتی استعفای منصور هادی نیز به دست عوامل عربستان و صهیونیست‌ها اداره می‌شد. لذا دیدیم که بعد از استعفای وی، چگونه مردم یمن را به خاک و خون کشیدند.

پروژه آمریکایی ـ صهیونیستی آل‌سعود برای درگیری قبایل یمنی

وی در ادامه با اشاره به طرح‌های استکبار جهانی برای کشور یمن، گفت: پروژه آمریکایی ـ صهیونیستی که توسط عربستان در یمن دنبال می‌شد، این بوده است که همیشه بین قبایل و عشایر یمن اختلاف باشد؛ لذا به دنبال این بودند که به یک عشیره پول بدهند و آن را با عشیره دیگر درگیر کنند و این پروژه از 40 سال پیش جریان داشته است.

سید زیاد افزود: بعد از فرار منصور هادی به جنوب، هرج و مرج داخلی در یمن شدت گرفت و آنها نیز به دنبال همین وضعیت بودند؛ کمیته‌ای که توسط مردم شکل گرفته بود و انصارالله در رأس آن قرار داشت، به دنبال اداره کشور بود و کار خوب پیش می‌رفت، تا اینکه آنها وقتی متوجه شدند که انصارالله دارد کار را اداره می‌کند، منصور هادی را فراری دادند و به عربستان فرا خواندند تا در قبضه آنها باشد و بعد جنگ را آغاز کردند.

این مبارز یمنی با بیان اینکه هدف عربستان را از جنگی که به بار آورده نمی‌دانیم، تصریح کرد: اگر آنها به دنبال بازگرداندن منصور هادی هستند، باید بدانند که او رئیس‌جمهور قانونی نبود و تنها مسئولیت موقت داشت؛ همچنین این مساله نیز مساله داخلی برای یمنی‌هاست، لذا عربستان به دنبال حل مشکل یمن نیست و هر آنچه تاکنون مورد هدف قرار داده، مردم عادی و زنان و کودکان بوده‌اند نه مواضع انصار‌الله! درواقع آنها به دنبال ایجاد یک نوع نارضایتی مردمی نسبت به انصارالله در بین یمنی‌ها هستند.

برگزارکنندگان نشست ریاض، مردم یمن را به پول فروخته‌اند/جز ایران کسی از یمن حمایت نمی‌کند

سید زیاد در ادامه با بیان اینکه احزاب مردمی یمن در صحنه جنگ در حال پیش‌روی هستند تا این کشور را از لوث وجود القائده و تکفیری‌ها پاک کنند، به نشست روز گذشته ریاض در ارتباط با موضوع یمن نیز اشاره کرد و گفت: انصارالله هیچ تمایلی برای ورود به این نشست ندارد، چرا که عربستان را دشمن می‌داند.

وی تاکید کرد: در این نشست هیچ کسی نیست که نماینده مردم یمن باشد و تنها افرادی هستند که مردم یمن را به پول فروختند؛ همچنین این نشست هدفی را دنبال نمی‌کند جز اینکه یمن را به چند اقلیم کوچک تجزیه کند، این نشست اهداف انقلاب مردم یمن را دنبال نمی‌کند.

سید زیاد تصریح کرد: ما چنین نشست‌هایی را تنها زمانی می‌پذیریم که در یک کشور غیردشمن که به ما حمله نکرده باشد، برگزار شود؛ البته عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده است.

عضو جنبش انصارالله یمن گفت: مردم مظلوم یمن پیروز خواهند شد و قول می‌دهیم که دشمنان اسلام در آن منطقه نابود شوند و حرکت انصارالله به نتیجه برسد.

وی در پایان با تشکر از رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلیل پشتیبانی وسیع و دقیق از انقلاب یمن و تشکر از مردم ایران، خاطر نشان کرد: غیر از دولت و ملت ایران، هیچ کشوری از یمن حمایت نمی‌کند و این باعث افتخار و امید برای ما بوده است.