نصرالله پژمانفر:

شعار «بگم بگم» هیچگاه مطلوب نبوده و نیست

پول کثیف

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: بازی و شیطنت کردن با جریانات سیاسی و اعتقادی نیز درست نیست.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: بازی و شیطنت کردن با جریانات سیاسی و اعتقادی نیز درست نیست.

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به مسئله پول‌های کثیف اظهار کرد: در قانون و شرع اگر در جامعه کسی متهم به جرمی شد باید از جانب مسئولان و مراجع ذی‌ربط مورد پیگیری و برخورد مقتضی قرار گیرد، در غیر این صورت جامعه فضای تهمت‌زنی به خود می‌گیرد، این‌که یک نفر و یا هر کسی مطلبی را عنوان کند و شعار بگویم بگویم راه بیندازد و جامعه را ملتهب کند، همیشه مطلوب نبوده و الان نیز مطلوب نیست، مخصوصا از ناحیه کسانی که مسئولیت اجرایی دارند.

وی افزود: طبق قانون هر مسئول و یا فردی که مدعی است اسنادی را در اختیار دارد که نشان می‌دهد افرادی به پول‌های کثیف دسترسی دارند و یا به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند؛ یا این‌که در انتخابات هزینه می‌کنند و یا در مسائل شخصی به کار می‌گیرند باید به صورت قانونی و از طریق مسئولان ذی‌صلاح که در قانون پیش‌بینی شده این موضوع پیگیری شود، طبق قوانین این مجموعه غیر از قوه قضائیه مجموعه دیگری نیست. باید به نظام، قوانین کشور احترام بگذاریم نه این‌که چیزی را بگوییم تا جامعه را ملتهب کند.

وی خاطرنشان کرد: این‌که حرفی زده شود و تیتر یک روزنامه‌ها شود و بستری برای آشفته کردن فضای اجتماعی و سیاسی جامعه فراهم شود را برای همه بد می‌دانم، برای مسئولان اجرایی کشور بسیار بدتر و زشت‌تر است، این فضا خلاف تقوا و مروت است.

این نماینده مجلس در عین حال گفت: من تنها این را می‌گویم که اگر این پول‌ها وجود دارد اسناد آن باید ارائه شود، همان‌طور که بازی کردن با آبروی یک فرد مجازات دارد بازی و شیطنت کردن با جریانات سیاسی و اعتقادی نیز درست نیست، باید با مدعیانی که فقط حرف می‌زنند و شایعه پراکنی می‌کنند ولی از طریق مجاری قانونی پیگیری نمی‌کنند برخورد شود.

وی هم‌چنین تاکید کرد: رسانه‌ها هم باید بین افشاگری و شایعه‌پراکنی تفاوت قائل شوند. افشاگری واقعیتی است که یک موضوع پنهان را آشکار می‌کند و این وظیفه رسانه‌هاست، اما شایعه‌پراکنی در مورد امری است که نمی‌دانند و آن را عنوان می‌کنند که موجب می‌شود آبروی افراد بی‌جهت برده شود و این خلاف شرع است.

وی بار دیگر اظهار کرد: من نمی‌توانم بگویم که پول کثیف وجود ندارد، چنانچه که نمی‌توانم ادعا کنم وجود دارد، زمانی با قاطعیت می‌گویم پول کثیف بوده که دادگاه آن را بررسی کند و به این نتیجه برسد، پس از اعلام دادگاه من هم می‌گویم و از برخورد با آن مجموعه و فرد از هر جناح یا طیفی که باشد پشتیبانی می‌کنم.

انتهای پیام

کد N826569