ادامه سرکوب در کره‌شمالی در بحبوحه نارضایتی مقامات ارتش از رهبر جوانشان

یک روزنامه کره جنوبی گزارش داد، اعدام یکی از مقام‌های ارشد ارتش کره شمالی موجب تنش شده است چرا که جیره غذایی کاهش یافته و مقام‌های ارشد نظامی از درخواست‌های رهبر جوان خود ناراضی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه چسون ایل بو به نقل از یک منبع مطلع نوشت، براساس اطلاعات به دست آمده اندکی ناآرامی‌ به وجود آمده که شماری از مقام‌های وابسته به هیون یونگ چول از جمله معاون وزیر نیروهای مسلح را درگیر کرده است.

گزارش رسانه‌های خبری تایید نشده حاکی از آن است که هیون، وزیر دفاع کره شمالی در اواخر آوریل اعدام شد چرا که در جریان یک مراسم نظامی با حضور کیم جونگ اون چرت زده بود.

طبق این گزارش، معاون وزیر دفاع کره شمالی همواره کیم جونگ اون را در بازدید از موزه محل دفن رهبران پیشین کره شمالی همراهی می‌کرده است. با این حال وی به صورت مشکوکی در 15 آوریل کیم جونگ اون را در بازدیدش همراهی نکرد. در این مراسم رهبر کره شمالی در پنجمین نشست آموزش افسران ارتش خلق کره سخنرانی کرد.

در گزارش جسون ایل بو آمده است: منبع آگاه گفته است که کیم به ژنرال‌ها دستور داده است تا به خوبی به سربازانشان غذا بدهند اما از طرف دیگر آنها جیره روزانه سربازان را در تلاش برای افزایش ذخایر برنج کاهش داده‌اند و تلاش‌ها برای ارتقای وضعیت غذایی سربازان به دلیل قیمت‌های بالا شکست خورده است.

طبق گزارش‌ها، کیم در جریان مراسم 16 فوریه و 15 آوریل که تولدهای کیم جونگ ایل و کیم ایل سونگ بوده است، از ذخایر غذایی استفاده کرده است.

چسون ایل بو در ادامه گزارش می‌دهد: مقام‌های ارشد احتمالا شکایت کرده‌اند که دستورات کیم غیرواقع بینانه است، خصوصا اینکه معنای آن کاهش ذخایر غذایی خود آنهاست.

انتهای پیام

کد N826494