هشدار وکیل شیخ نمر نسبت به پیامدهای خطرناک اعدام وی

سیاسی

وکیل شیخ نمر اتهامات وارده به وی مبنی بر حمل سلاح را رد کرد و هشدار داد: اعدام شیخ نمر پیامدهای خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.

وکیل شیخ نمر اتهامات وارده به وی مبنی بر حمل سلاح را رد کرد و هشدار داد: اعدام شیخ نمر پیامدهای خطرناکی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، محمد النمر، فعال برجسته عربستانی، برادر و وکیل شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان اتهاماتی را که درخصوص حمل سلاح به شیخ نمر وارد شده را رد کرد و گفت: شیخ نمر با روش مسالمت‌آمیز عقاید خود را بیان کرده و حکم اعدام با نقشی که وی داشته و اقداماتی که اتخاذ کرده هیچ تناسبی ندارد.

برادر شیخ نمر تاکید کرد: من نمی‌توانم اخبار منتشر شده مبنی بر قصد مقامات عربستان برای اجرای حکم اعدام برادرم را تایید یا کذیب کنم و همانطور که قبلاً هم گفتم اگر شیخ نمر اعدام شود پیامدهای خطرناکی خواهد داشت.

وی گفت: دادستان کل با احضار نیروهای امنیتی که شیخ نمر را بازداشت کردند، مخالفت کرد.

منابع دیپلماتیک اروپایی در بروکسل نیز از گزارشات منتشر شده مبنی بر تصمیم نظام عربستان برای اجرای حکم اعدام شیخ نمر ابراز نگرانی کردند.

نیروهای امنیتی عربستان هشتم ژوئیه 2012 شیخ نمر را در منطقه «العوامیه» به این دلیل که وی خواهان آزادی زندانیان این منطقه شده بود، بازداشت کردند.

دادگاه عربستان بعدها حکم اعدام وی را صادر کرد که با اعتراضات گسترده‌ای از سوی شیعیان و مقامات برخی کشورها مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N826481