سیاری: با ناامن‌کنندگان خلیج فارس قاطعانه برخورد می‌کنیم

خليج فارس,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران

فرمانده نیروی دریایی ارتش، ارتباط آمریکا با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس را نامشروع خواند و تصریح کرد: منافع آمریکا تحت عنوان برقراری امنیت در خلیج فارس تعریف می شود، درحالیکه این مسائل ربطی به آن ها ندارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، ارتباط آمریکا با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس را نامشروع خواند و تصریح کرد: منافع آمریکا تحت عنوان برقراری امنیت در خلیج فارس تعریف می شود، درحالیکه این مسائل ربطی به آن ها ندارد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، امیر دریادار سیاری در خصوص موازنه قوا در خلیج فارس گفت:همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امنیت خلیج فارس در گرو همت و همکاری همه کشورهای حاشیه خلیج فارس، بویژه جمهوری اسلامی ایران است و اگر امنیت این منطقه برقرار باشد، همه کشورهای همسایه به خوبی از منابع و منافع موجود خلیج فارس استفاده می کنند.

وی ادامه داد: امنیت این منطقه با حضور کشورهای ساحلی قابل تامین است و جمهوری اسلامی ایران نیز بارها در قالب رزمایش ها اعلام کرده که توانسته‌ایم امنیت خلیج فارس را برقرار نماییم و برای این مهم نیازی به حضور دیگران در منطقه نیست؛ بلکه حضور بیگانگان در منطقه موجب ناامنی است.

دریادار سیاری با تاکید بر برخورد قاطع با ناامن کنندگان خلیج فارس، تصریح کرد: اگر کسی بخواهد در خلیج فارس زیاده خواهی کند و یا برای خود منافعی نامشروع تعریف نماید، قطعا ایجاد مشکل خواهد کرد و ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد و خود اقدام به برقراری امنیت می کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به چرایی اصرار آمریکایی‌ها برای حضور در خلیج فارس، گفت: این‌ ها برای خود منافع نامشروعی تعریف کرده‌اند و به دنبال این هستند که برای مشروعیت دادن به حضور خود یکسری منافع را تعریف و پای دیگران را پیش کشند.

دریادار سیاری ارتباط آمریکا با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس را از جمله مصادیق این منافع نامشروع خواند و تصریح کرد: این ها مسائلی است که اگر بررسی شود، مشخص خواهد شد که چه منافعی برای آمریکا، تحت عنوان برقراری امنیت در خلیج فارس تعریف می شود؛ درحالیکه این مسائل ربطی به آن ها ندارد.

وی با اشاره به تاثیر ایران هراسی بر اعراب منطقه، گفت: امیدواریم کشورهای حاشیه خلیج فارس به این درجه از آگاهی برسند که بتوانند با مشارکت جمهوری اسلامی ایران در جهت تامین امنیت همکاری کنند.

دریادار سیاری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که ما اهل تجاوز به هیچ کشوری نیستیم و احترام همسایگان را داریم و در جهت تامین منافع خواهیم توانست با یکدیگر نهایت همکاری را داشته باشیم.

وی تقویت بنیه رزمی نیروهای مسلح را تنها به منظور دفاع از کشور و اسلام دانست و افزود: دیگر کشورها نباید تصور کنند با پول منابع خدادادی کشورهای مسلمان خواهند توانست اقتداری بدست آوردند؛ اقتدار با تکیه بر مردم و همکاری کشورهای همسایه بدست می آید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با برنامه "رویداد" همچنین درباره کشتی ایرانی "شاهد" گفت: ان‌شاءالله این کشتی با اقتدار مسیر خود را ادامه می دهد و برابر آنچه برنامه ریزی شده اقدام می نماید.

دریادار سیاری افزود: قطعا در قبال مردم مظلوم یمن، هرگونه کمک بشر دوستانه ای را عملیاتی می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این توانمندی را داریم که امنیت خلیج فارس را حفظ کنیم و باز هم تاکید می کنم که در این راستا نیازی به حضور دیگران نیست.

انتهای پیام

کد N826437