سخنگوی کمیسیون امنیت ملی پیشنهاد داد

ائتلاف کشورهای قربانی تروریسم در جهان تشکیل شود

تروريسم,كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي,شهدای ترور

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای مبارزه واقعی با تروریسم در جهان باید ائتلافی از کشورهای قربانی این پدیده شوم تشکیل شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سیدحسین نقوی حسینی در پاسخ به این سؤال که برگزاری کنگره‌هایی مانند شهدای ترور چه کمکی به معرفی ایران به عنوان قربانی تروریسم در جهان خواهد کرد؟ اظهار کرد: با توجه به فضاسازی و تبلیغات غربی‌ها علیه کشورمان مبنی بر این‌که ایران حامی تروریسم است و اتهاماتی که در این رابطه به کشور ما وارد می‌شود باید با به‌کارگیری از قدرت رسانه‌های داخلی و برون‌مرزی خود به جهانیان اعلام کنیم که ایران نه‌تنها حامی تروریسم نیست بلکه یکی از بزرگترین کشورهای قربانی تروریسم در منطقه و جهان به‌شمار می‌رود.

وی با بیان این‌که «ایران اسلامی طی این سال‌ها 17 هزار شهید ترور را تقدیم کرده است» افزود: ایران با مبارزه با اشکال مختلف تروریسم ثابت کرده است که نه‌تنها ادعاهای غرب علیه کشورمان واهی بوده، بلکه آن‌ها باید پاسخگوی جنایت‌های صورت‌گرفته علیه ملت ما باشند.

وی خاطرنشان کرد: امروز در سطح جهان و منطقه خاورمیانه که تروریسم در حال گسترش است، شاهد سیاست‌های دوگانه و مزورانه برخی از کشور های غربی و مدعیان مبارزه با تروریسم هستیم که تروریست‌ها را به دو گروه تروریست خوب و تروریست بد دسته‌بندی کرده‌اند؛ به‌طوری‌که تروریست‌های مجری سیاست‌ها و برنامه‌های خود را تروریست‌های خوب و بقیه تروریست‌ها را تروریست بد می‌دانند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: امروز پدیده شوم تروریسم که متاسفانه با حمایت‌های دولت‌های غربی و منطقه‌ای تقویت شده، همه جوامع و کشورهای غربی را به‌شدت تهدید می‌کند و شبانه‌روز موجب قتل عام انسان‌های بی‌گناه شده است، که این مسئله صلح جهانی را به مخاطره انداخته و از این جهت همه کشورها باید نسبت به این خطر واکنش نشان دهند.

وی با اشاره به کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور خاطرنشان کرد: برای این‌که مرز میان مدعیان واقعی و مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم روشن شود باید کشورهای قربانی تروریسم ائتلافی برای مبارزه با این پدیده شوم و حامیانش در سطح جهان تشکیل دهند.

وی افزود: امروز آمریکا مدعی مبارزه با تروریسم افراطی است که در گروه ترویستی داعش نمود عینی دارد و از یکسو فریاد مبارزه و جنگ با داعش سر می‌دهد اما از سوی دیگر برای این گروه تروریستی از طریق هواپیماهایش در عراق تجهیزات نظامی و آذوقه می‌فرستد؛ از این رو، تنها راه مبارزه با ترویسم این است که کشورهای قربانی ترویسم خودشان به میدان بیایند.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با برگزاری این کنگره و درآستانه مذاکرات هسته‌ای به مردم آزادی‌خواه و حق‌طلب دنیا اعلام می‌کنیم که ببینید تروریسم مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی با اقدامات قرون وسطایی با دانشمندان هسته‌ای ما چه کردند و یاد همه شهدای هسته‌ای را گرامی داشته و با همه توان راه‌شان را ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام

کد N826348