ناو هواپیمابر آمریکایی مستقر در ژاپن به خانه بازمی‌گردد/ ناو هواپیمابر جدید در راه است

ناو هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا مستقر در ژاپن امروز (دوشنبه) راهی زادگاهش می‌شود این در حالی است که قرار است ناو هواپیمابر جدیدی پاییز جایگزین آن شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آدمیرال "جان الکساندر" یکی از مقامات ارشد آمریکا به خبرنگاران گفت، جاه‌طلبی‌های ناوهواپیمابر چین بیانگر اهمیت ادامه حضور این کشتی‌های عظیم‌الجثه در غرب اقیانوس آرام است.

وی پیش از آنکه کشتی آمریکایی "جورج واشنگتن" پایگاه نیروی دریایی آمریکا در "یوکوسوکا" واقع در جنوب توکیو را ترک کند، در کنفرانسی خبری افزود: همه می‌پرسند که آیا این ناوهای هواپیمابر قدیمی و کهنه نشده‌اند؟ من در پاسخ می‌گویم وقتی کشورهای دیگر در حال ساخت یک ناو هواپیمابر هستند دلیلی برای این کارشان دارند و حقیقت این است که شما با استفاده از این ناوها می‌توانید نفوذ بیشتری در این منطقه داشته باشید.

آدمیرال جان الکساندر گفت، ناو "جورج واشنگتن" که با استفاده از نیروی هسته‌ای حرکت می‌کند، در راه بازگشت به خانه مانورهایی را در این منطقه برگزار خواهد کرد.

وی افزود: قرار است ناوهواپیمابر "رونالد ریگان" اواخر پاییز سال‌جاری میلادی وارد ژاپن شده و ناو سرفرماندهی جدید ناوهای هواپیمابر مستقر در «یوکوسوکا» باشد.

کشتی آمریکایی "جورج واشنگتن" از سال 2008 در ژاپن مستقر است.

انتهای پیام

کد N826313