حملات بوش آغاز شد؛

سیاست های باراک اوباما به گسترش داعش کمک کرده است

سیاسی

برادر رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی که نشان از تمایل وی برای شرکت در رقابت های انتخاباتی دارد، با حمله به کاخ سفید عنوان داشت که سیاست های اوباما به گسترش داعش کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پولیتیکو، «جب بوش» که هنوز نامزدی خود را برای رقابت های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بطور رسمی اعلام نکرده، انتقاد از «باراک اوباما» رئیس جمهور فعلی آمریکا، را آغاز کرده است. 

در آمریکا مرسوم است که نامزدهای انتخاباتی برای مطرح کردن بیشتر خود در میان مردم سیاست های رئیس جمهور را به باد انتقاد می گیرند. 

در همین رابطه جب بوش در اظهاراتی سیاست های اوباما در خاورمیانه را موجب گسترش داعش در کل منطقه دانست. وی در انتقاد از دولت اوباما گفت: این دولت یک روند پوچی را پایه گذاری کرده که این روند موجب شکل گیری داعش شده است، گروهی که از هر چیزی (گروه های تروریستی) که قبلا وجود داشت بزرگتر است اما دولت اوباما استراتژی خاصی برای مقابله با آن ندارد. 

جب بوش در حالی اوباما را مسئول شکل گیری و گسترش داعش معرفی می کند که اغلب کارشناسان معتقدند که سیاست های «جرج بوش» بردار جب و رئیس جمهور سابق آمریکا، در حمله به عراق و افغانستان موجب قدرت گرفتن گروه هایی همچون القاعده و داعش بوده و معتقدند اوضاع عراق پیش از حمله آمریکا با وجود در حکومت بودن یک فرد دیکتاتور بسیار آرام تر از شرایط فعلی بود.