انگلیس بمب‌گذاری کابل را محکوم کرد

وزیر امور خارجه انگلیس بمب‌گذاری انتحاری اخیر در کابل را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلیپ هاموند، رییس دستگاه دیپلماسی انگلیس با انتشار بیانیه‌ای بمب‌گذاری اخیر در کابل را که به کشته شدن دست‌کم سه تن از جمله یک تبعه انگلیسی منجر شد، به شدت محکوم کرد.

در بیانیه صادر شده از سوی وزیر امور خارجه انگلیس آمده است: در چند روز اخیر این دومین حمله‌ای است که طالبان مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد و من این اقدامات بزدلانه را به شدت محکوم می‌کنم.

وی اضافه کرد: می‌توانم این مساله را تایید کنم که یک مقاطعه‌کار امنیتی انگلیس از جمله افراد کشته شده در این بمب‌گذاری بوده‌ است. خانواده وی در جریان این مساله قرار گرفته‌اند و من در این دوره دشوار با آن‌ها همدردی می‌کنم.

هاموند تصریح کرد که دو زن افغان نیز در جریان این بمب‌گذاری جان خود را از دست داده‌اند و تعداد دیگری نیز در جریان آن زخمی شدند.

وزیر امور خارجه انگلیس گفت: این حملات نباید مانع همکاری‌های مردم افغانستان با حمایت جامعه بین‌المللی در راستای آینده‌ای توأم با صلح شود.

شاهدان عینی در افغانستان روز یک‌شنبه از انفجار عامل انتحاری در مسیر منتهی به فرودگاه در کابل خبر داده و اعلام کردند، این انفجار سربازان ناتو را هدف قرار داده بود.

بر اساس اعلام وزارت کشور افغانستان در انفجار امروز سه نفر کشته و ۲۱ نفر از جمله چند تبعه خارجی زخمی شده‌اند. صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان درباره جزئیات این حادثه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که دو زن در حادثه امروز کشته، سه زن تبعه خارجی زخمی و علاوه بر آن ۱۸ تبعه افغان نیز در این حادثه مجروح شدند.

انتهای پیام

کد N826060