مرتضی بانک:

دولتمردان باید در راهی که مردم تعیین کردند، حرکت کنند

سیاسی

همایش منطقه‎‎ای اعتدال و حامیان مردمی دولت تدبیر و امید با حضور "مرتضی بانک" معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" در یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، "مرتضی بانک" در این همایش که با شرکت استان‏‏های فارس، اصفهان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد و یزد برگزار شد، گفت: استان یزد یکی از پیشگامان همیشگی انقلاب اسلامی است و همواره بزرگان زیادی در این استان بوده و هستند که در جهت رسیدن به دستاوردهای انقلاب اسلامی تلاش می‎‎کنند.

وی افزود: ثمره تلاش‏‏ ها و حرکت‏‏ های بزرگان در گذشته و حال، دولتی به نام تدبیر و امید است که همه تلاش کردند و با حمایت مردم این دولت شکل گرفت.

وی ادامه داد: دولتمردان نیز باید در راهی که مردم تعیین کردند و جامعه خواسته است، حرکت کنند و امیدها و آرزوهای مردم عزیز را مرحله به مرحله برآورده کنند و امید را در دل این مردم عزیز که یاوران همیشگی انقلاب هستند بیش از پیش زنده کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، گفت: آینده نگری از موضوعاتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت و همچنین مشکلاتی را که موجود است باید شناخت و برای آن برنامه‏‏ ریزی کرد و این برنامه‏‏ ها را برای رفع مشکلات اجرایی کرد.

بانک افزود: این کشور جوانان اندیشمند زیادی دارد که امید دارند بتوانند افکار و ایده‎‎های خود را اجرایی کنند و باید شرایط فراهم شود که این اقدام عملی شود و تنها راه صیانت از افکار و ایده‏‏‌ها، ایجاد تشکل‏‏ های سیاسی مناسب با فعالیت‏‏‌های اجتماع است.

وی ادامه داد: از لحاظ قانونی نیز باید برای حضور تشکل‏‏ ها شرایط لازم فراهم و این فعالیت‏‏ ها ساماندهی شود که از برنامه‏‏ های اصلی دولت در شرایط حاضر ایجاد بستر مناسب برای تشکل ها است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: ایجاد یاس و ناامیدی اولین خواسته دشمنان و افراط گرایان است و در هیچ شرایطی ایجاد ناامیدی در جامعه درست نیست و افراط گرایان شعور و عقل و آزادی تفکر را نمی‏‏ خواهند و فقط محدودیت و تحجر و استبداد را می‏‏ خواهند.

بانک ادامه داد: استبداد را کسانی که تن به آن می‏‏ دهند و دولت‌مردانی که شرایط را فراهم می‏‏‌کنند به وجود می‎‎آورند و ما وظیفه داریم که اجازه ندهیم این اتفاق بیفتد و باید در برابر تندروهایی که مخالف آزادی هستند، ایستاد.

وی افزود: دولت با عهد خود با مردم پایبند است تا شرایط را فراهم کند و هر چند همه این موارد در اختیار دولت نیست، ولی خواسته‌های عمومی باعث می‌شود که این روند تندتر شده و زودتر محقق شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه افزود: وظیفه ماست که مردم را تشویق کنیم تا در انتخابات حضور داشته باشند و حضور همه جانبه مردم در انتخابات به معنای مرگ تحجر و افراط گرایی است .

بانک ادامه داد: در برخی موارد دستگاه‌های قضایی باید با کسانی که از امکانات موجود سوء استفاده می‌کنند، برخورد کنند؛ چرا که مردم مطالبه دارند و بخش قضا و قانون‏‏گذاری با دولت باید بستر حضور گسترده مردم در فعالیت‏‏ های اجتماعی را فراهم کند و اگر همه با یکدیگر کمک نکنند، این امر محقق نخواهد شد.

وی افزود: اعتدال یعنی خوب فکر کنیم و محکم عمل کنیم و کسانی که قصد دارند جامعه را دو قطبی کنند و با ایجاد دودستگی و اختلاف به اهداف خود برسند، مطمئن باشند که هر چقدر هم فشار بیاورند دولت در این دام نخواهد افتاد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: مگر دولت می تواند مدیرانی را تحمل کند که برنامه هایشان را جای دیگر می نویسند و اگر مماشات شده، دلیل آن این است که همه بفهمند شما دروغ می‏‏ گویید و دولت حرکتش را طوری تنظیم می‏‏ کند که دچار دودستگی و اختلاف نشود.

"فاطمه هاشمی رفسنجانی"رییس فدراسیون بیماری‌های خاص نیز در این همایش گفت: برای انقلاب زحمات زیادی کشیده شده و خون‏‏ های زیادی هم ریخته شده است و باید همه کمک کنند که توقعات و خواسته ‏‏های مردم برای این انقلاب محقق و اجرایی شود.

وی افزود: مردم در انقلاب به جمهوری و اسلامی رای دادند و لذا اکنون نیز باید در همه امور جمهوریت و اسلامیت باهم باشد و این یکی از خواسته‏‏ های اکثریت مردم است.

هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: کشور عزیز ایران دارای جوانان مستعد و نیروهای پر توان است که اگر به آنها باور داشته و در امور دخالت داده شوند قطعا شاهد رشد و تعالی سریعی در تمام قسمت های کشور خواهیم بود و کشف استعدادها و اعتماد به جوانان یکی از درخواست‏‏ های مردمی از دولت تدبیر و امید است.

انتهای پیام

کد N825579