دمشق: پیروزی‌های ارتش سوریه و مقاومت در قلمون شکست اسرائیل است

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با بیان اینکه پیروزی‌های ارتش این کشور و مقاومت لبنان در قلمون شکست بزرگی برای اسرائیل است، تاکید کرد: تروریست‌ها در قلمون ترسوتر از آن هستند که با ارتش سوریه و مقاومت لبنان رودررو شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری سوریه، عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مصاحبه با شبکه المنار لبنان اعلام کرد: جنگ در قلمون سوریه به نفع مردم و کشور لبنان است و امکان نفوذ تروریست‌ها به داخل لبنان را کاهش می‌دهد و موجب امنیت در اطراف قلمون می‌شود.

وی افزود: ارتش سوریه و مقاومت می‌دانند که تروریست‌هایی که در قلمون با آنها می‌جنگند آموزش‌دیده هستند و سلاح‌های پیشرفته و رهبران نظامی دارند و چه بسا این رهبران ترکیه‌ای، اسرائیلی، عربستانی یا قطری باشند.

الزعبی خاطرنشان کرد: تروریست‌ها در قلمون ترسوتر از آن هستند که با ارتش سوریه و مقاومت لبنان روبه‌رو شوند برای همین خود را در غارها و پشت صخره‌ها پنهان می‌کنند و دنبال فرصتی می‌گردند تا با کشتن غیرنظامیان و ربودن آنها عملیاتی تروریستی انجام دهند.

وی تاکید کرد: پیروزی‌های ارتش سوریه و مقاومت لبنان در قلمون شکست بزرگی برای اسرائیل است. در واقع پیروزی تنها گزینه ماست.

وی تاکید کرد: حل سیاسی بحران سوریه پیچیده یا سخت یا غیرممکن نیست اما نیاز به اراده سیاسی دارد اما آیا مخالفان سیاسی میانه‌رو که به حل سیاسی بحران سوریه و به وطن و شهروندان ایمان دارند چنین توانایی را در اختیار دارند؟!

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه درخصوص جنگ عربستان در یمن نیز گفت: گذر زمان نشان می‌دهد که عربستان از سلاح‌های ممنوعه و خشونت و کشتار دسته جمعی علیه غیرنظامیان بی‌گناه استفاده می‌کند تا آینده و آرمان‌های مردم یمن را از بین ببرد.

وی افزود: عربستان در یمن شکست خورده است چراکه به اهداف واقعی خود نرسیده. صحبت کردن از پیروزی عربستان در یمن خنده‌دار است.

الزعبی در خصوص فلسطین نیز خاطرنشان کرد: آزادی فلسطین یک رویا نیست بلکه یک هدف و قطب‌نماست. حق بازگشت حق مشروع آوارگان فلسطینی‌ است.

انتهای پیام

کد N825056