ابوسیاف چه کسی بود؟

داعش,ایالات متحده آمریکا,سوریه

وزارت دفاع آمریکا ساعاتی پیش اعلام کرد طی عملیاتی در منطقه نفتی دیرالزور سوریه ابوسیاف را کشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ساعاتی پیش سایت رسمی وزارت دفاع آمریکا پنتاگون اعلام کرد ارتش ایالات متحده طی عملیاتی نظامی در شرق سوریه ابوسیاف را کشته است.

ابوسیاف چه کسی بود

گزارشگر سایت رسمی پنتاگون ابوسیاف سرکرده داعش را معاون ابوبکر بغدادی معرفی کرده است بر این اساس واحد مرکزی خبر به نقل از سی ان ان نوشته است:  تروریست کشته شده در سوریه  یکی از دستیاران اصلی سرکرده داعش بود.

ابوسیاف فرد کشته شده در این عملیات ، به صورت فزاینده ای در بخشهای فرماندهی و کنترل داعش نقش داشته است. ابوبکر البغدادی سرکرده داعش به شدت مخفی است و برخی از وظایف مربوط به فرماندهی روزمره نیروهای این گروه را به ابوسیاف واگذار کرده بود و نقش او در این زمینه به صورت فزاینده افزایش یافته بود. آمریکا نام ابوسیاف را در فهرست سرکردگان داعش  قرار نداده بود که تحت تعقیب جدی خودش داشت اما به یکباره می بینیم نام او در این ردیف قرار می گیرد و اعلام می شود.

ابوسیاف در تامین منابع مالی از طریق فروش غیرقانونی نفت و گاز برای شبکه تروریستی داعش نقش جدی ایفا می کرد. ابوسیاف در درگیری های ناشی از این عملیات نیروهای عملیات ویژه آمریکا کشته اما همسرش به نام ام سیاف دستگیر شد. وزیر دفاع آمریکا گفته است که ظاهرا همسر ابوسیاف نقش بسیار مهمی در فعالیتهای تروریستی داعش ایفا می کرده و در زندانی کردن یک زن جوان فرقه ایزدی شریک جرم بوده است. این زن ایزدی در این عملیات شب گذشته نجات پیدا کرد.

لازم به ذکر است که ابوسیاف وزیر نفت و امور گازی گروه تروریستی داعش بوده است و از این لحاظ فرد شماره دو داعش به شمار می رفت.

52261

کد N824660