یک نماینده مجلس:

موافق توقف مذاکرات هسته‌ای نیستیم

سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: مصوبه سنای آمریکا ناشی از کشمکش‌های سیاسی و جناحی داخل آمریکا است و در نهایت دولت آمریکا و شخص اوباما در مذاکرات طرف ما هستند، نه سنا که بخواهد مذاکرات را بر هم بزند.

علی جلیلیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اکثریت اعضای تشکیل دهنده سنای آمریکا از جناح مخالف اوباما هستند، افزود: این جناح با مذاکرات هسته‌ای با ایران مخالفند و به علاوه با دولت اوباما نیز کشمکش دارند که این جدال‌های سیاسی خود را به صورت مصوبه سنا در خصوص مذاکرات هسته ای نشان دادند.

به گفته این نماینده مجلس، مصوبه سنا برای نظارت بر مذاکرات هسته‌ای برای ما اهمیتی ندارد، زیرا ما با دولت آمریکا مذاکره می‌کنیم و طرف اصلی ما دولت این کشور است.

وی با اشاره به اینکه خود رئیس جمهور و دولت آمریکا اختیاراتی دارند که می‌توانند از آن برای عمل به تعهداتشان استفاده کنند، تصریح کرد: در نهایت تصمیم‌گیری با دولت است و نمایندگان سنا هم در مذاکرات حضور ندارند که بخواهند مانع شوند و یا توافق را بر هم بزنند.

نماینده اسلام‌آبادغرب یادآوری کرد: ما هم تا زمانی‌که تشخیص بدهیم دولت آمریکا به تعهداتش عمل کرده و مقام معظم رهبری هم موافق ادامه مذاکرات باشند، روند مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

جلیلیان با بیان اینکه مجلس هم در این بین نقش نظارتی خود را دارد، خاطرنشان کرد: مجلس ما نیز مانند سنای آمریکا نقش نظارتی خود را انجام می‌دهد، اما ما موافق توقف مذاکرات هسته‌ای نیستیم.

وی ادامه داد: زمانی که بفهمیم طرف مقابل به تعهداتش عمل نمی‌کند ما هم مقابله به مثل خواهیم کرد، اما در شرایط کنونی حرف ما توقف مذاکرات نیست.

انتهای پیام

کد N824626