انتقاد سازمان ملل از نقض گسترده حقوق‌بشر در آمریکا

شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدیدی از صدها مورد نقض فاحش حقوق بشر در آمریکا پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان ملل در گزارش جدید خود از آمریکا خواسته تا بازداشت خانواده‌های مهاجر و کودکان را متوقف کند، درباره اتهامات شکنجه‌ای که در یک گزارش اخیر سنای آمریکا مستند شده تحقیق کند و به قربانیان غرامت دهد.

جمیل داور، مدیر برنامه حقوق بشر اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا روز جمعه گفت: آمریکا در بخش‌های زیادی از جمله امنیت ملی، عدالت مدنی، حقوق اقتصادی و اجتماعی و سیاست مهاجرت سابقه‌ای سیاه به نسبت دیگر کشورهای آزاد دموکراتیک دارد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدید خود به آمریکا 348 توصیه به منظور تقویت سابقه حقوق بشری خود کرده است. داور گفت: این گزارش توصیه‌های درخوری به دولت آمریکا داشته تا با سرکوبگری پلیس و استفاده افراطی از زور مقابله کند و به پرونده‌سازی نژادی علیه اقلیت‌ها و مهاجران پایان دهد.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا بیشترین فعالیت را برای حفظ حقوق همجنسگرایان و آزادی بیان انجام می‌دهد. به گفته جمیل داور، سازمان ملل پیام قدرتمند عدم اعتماد به سابقه حقوق بشری آمریکا را داده است. وی افزود: در این گزارش صراحتا بیان شده که آمریکا راه زیادی تا پایبندی به تعهدات و وظایف حقوق بشری‌اش دارد.

انتهای پیام

کد N824579