مشاور فرهنگی رئیس جمهوری

رابطه قوه قضاییه، نیروی انتظامی و حوزه نشر شفاف شود

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور با بیان اینکه درباره کتابی که مجوز گرفته، به صرف شکایت نباید تمام حوزه نشر زیر سوال برود، گفت: رابطه قوه قضاییه، نیروی انتظامی و حوزه نشر باید شفاف و دور از سوءتفاهم باشد.

به گزارش ایسنا، حسام‌الدین آشنا در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: رابطه قوه قضاییه، نیروی انتظامی و حوزه نشر باید هم شفاف‌تر باشد و هم سوءتفاهم‌ها باید برطرف شود. از سوی دیگر تعبیر جرم مشهود درباره کتاب و ناشر به نظر نمی‌آید که تعبیر دقیقی باشد. نمی‌توانیم کتابی را که از نهاد مسئول مجوز گرفته، به جرم مشهود متهمش کنیم.

وی افزود: اگر کسی از محتوای کتابی شکایت دارد اولین قدم نباید این باشد که اقتصاد نشر را نابود کنیم بلکه اول باید رسیدگی صورت بگیرد و سپس حکم صادر شود. جمع کردن یک کتاب از نمایشگاه به منزله اجرای یک حکم است نه رسیدگی به آن.

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور درباره شعار نمایشگاه گفت: شعارهای نمایشگاه هرساله تامل‌برانگیز است و «خواندن، گفت‌وگو با جهان» شعاری است که ذهن را مشغول می‌کند، و هم به معنای گفت‌وگو با جهان و هم شنیدن از جهان است.

آشنا در پایان سخنانش گفت: فکر می‌کنم نمایشگاه کتاب فروشگاه بزرگی است اما نمایشگاه کوچکی به‌شمار می‌آید. نمایشگاه نبودنش ایراد دارد اما اینکه فروشگاه باشد بدون اشکال است.

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» تا ساعت 20 امروز 26 اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برپاست.

انتهای پیام

کد N824429