نماینده شورای سیاسی انصارالله در گفتگو با مهر مطرح کرد:

راهکار انصارالله برای حل بحران یمن/ نتیجه تجاوز عربستان روشن است

سیاسی

یکی از اعضای شورای سیاسی انصارالله ضمن تاکید بر وجود هماهنگی و اتحاد میان انقلابیون، مردم و ارتش در مقابله با تجاوز آشکار یمن اعلام کرد که راهکار پیشنهادی انصارالله برای حل بحران یمن راهکار سیاسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود برقراری آتش بس، تجاوز آشکار عربستان سعودی به یمن که با همراهی چند کشور دیگر ر قال ائتلافی از روز ششم فروردین ماه سال جاری  آغاز شد، همچنان در تداوم است  و با وجود صدها شهید و زخمی که اغلب از میان زنان و کودکان هستند همچنان در یمن به جولان می پردازد و این در حالی است که کشتار جمعی مردم مستضعف یمن در سایه سکوت مجامع جهانی و داعیان حقوق بشر صورت می گیرد،.

«محمد القبلی» عضو شورای سیاسی انصارالله یمن در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  مردم یمن عداوتی با کسی ندارند و ظلمی را در حق کسی مرتکب نشده اند که مورد ظلم واقع شوند، این یک امر طبیعی است اما مسئله ای که در اینجا غیر طبیعی می نماید ظلمی است که در حق مردم یمن اعمال شده است.

وی افزود:عربستان یک کشور متجاوز است که حملات بی هدف هوایی، دریایی و زمینی این کشور به یمن به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

القبلی درپاسخ به سؤالی درخصوص حمایت  «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده سازمان ملل در امور یمن در دیدار اخیر خود با «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن تصریح کرد که این خبر را نشنیده اما در این صورت می توان گفت که چنین مسائلی نشانه های مثبتی نیستند.

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص راهکار پیشنهادی انصارالله برای حل بحران یمن اعلام کرد که انصارالله از ابتدا حامی راهکار مذاکره و اتخاذ راهکار سیاسی است.

القبلی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر درخصوص سطح هماهنگی و همکاری میان کمیته های مردمی و ارتش یمن گفت: ارتش و کمیته های مردمی همچون یک پیکره واحد هستند و نهایت هماهنگی و همکاری را با یکدیگر دارند و در یک جبهه مشترک حضور دارند.

وی افزود: هرگونه عداوتی علیه مردم و ارتش عداوت و تجاوز علیه انصارالله محسوب می شود. انصارالله یک جنبش فکری هستند که از شمال تا جنوب یمن را در بر گرفته اند.

القبلی در خاتمه تاکید کرد که نتیجه این جنگ به شکست مفتضحانه عربستان سعودی منجر می شود.