وزیر خارجه عربستان:

رایزنی‌هایمان با آمریکا تا زمان دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران ادامه خواهد داشت

ايران,عربستان,آمريكا,هسته‌‌يي,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

وزیر امور خارجه عربستان گفت: رایزنی‌هایمان با آمریکا تا زمان دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نوشته روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، عادل الجبیر، در پایان نشست سران آمریکا و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) در کمپ دیوید، درباره مذاکرات ایران با 1+5 گفت:‌ باراک اوباما، کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) را در جریان جدیدترین مذاکرات قرار داد و تصریح کرد آنچه به دست آمده است، چارچوب توافق است. اوباما تاکید کرد هرگونه توافقی که با ایران حاصل شود، هدفش این است که مانع دستیابی این کشور به سلاح هسته ای شود. مقامات آمریکا نیز به ما تاکید کردند هرگونه توافقی، ایران را تحت سیستم بازرسی شدید و بی سابقه ای قرار خواهد داد و محدودیت های واقعی بر ایران اعمال خواهد کرد. کاهش تحریم ها، به میزان تعهد ایران به بندهای توافق و دخالت نکردن در امور داخلی کشورهای منطقه بستگی دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی افزود: کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) و همه کشورهای جهان، از توافق با ایران که مانع از دستیابی آن به سلاح هسته‌ای می‌شود، استقبال می‌کنند.

وزیر امور خارجه عربستان توضیح داد: طی شش هفته آینده (تا زمان دستیابی به توافق نهایی بین کشورهای بین المللی و ایران) رایزنی‌های آمریکا و عربستان به صورت روزانه در همه زمینه‌ها و به منظور آخرین تحولات مذاکرات با ایران، ادامه خواهد داشت، همان گونه که از آغاز مذاکرات بین قدرت‌های جهانی و جمهوری (اسلامی) ایران، این روند شروع شده بود.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای ایران تاکید داشته و اعلام کرده‌اند سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ایران هیچ جایگاهی نداشته و نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N824229