افخم در واکنش به بیانیه کمپ دیوید:

حمله به یمن با مفاد بیانیه همخوانی ندارد

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه رفتارهايی همچون حمله نظامی خارجی به يمن و حمايت امريكا از اين حمله نه تنها در تعارض با مقررات بین المللی است بلکه با برخی مفادبيانيه كمپ ديويد هم همخوانی ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مطالب مطرح شده در بیانیه کمپ دیوید در مورد کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره تأكيد داشته است كه حل و فصل بحران های جاری در  منطقه  نيازمند اجتناب از روش هاي نظامي و روي آوردن به گفتگو و راه حل سياسي است. متاسفانه رفتارهايي همچون حمله نظامي خارجي به يمن و ناديده گرفتن تماميت ارضي اين كشور و حمايت امريكا از اين حمله نه تنها در تعارض با مقررات بین المللی است بلکه با برخي مفاد بيانيه كمپ ديويد هم همخوانی ندارد و لازم است كشورهاي شركت كننده در اجلاس مذكور هماهنگي بيشتري در گفتار و رفتار خود داشته باشند.

سخنگوي وزارت امورخارجه كشورمان در واكنش به طرح ادعای مبني بر اقدامات بي ثبات ساز ایران٬ با تکراری خواندن این مطالب افزود: واقعیات منطقه خلاف چنین ادعاهایی را نشان می دهد. جمهوری اسلامی ایران قائل به تحکیم روابط با همسایگان و حسن همجواری است و در هيچ يك از مناقشات منطقه اي راه حل نظامي و عدم احترام به تماميت ارضي كشورها را توصيه نكرده و معتقد است كساني كه بجاي مبارزه جدي با تروريسم٬ زير ساخت هاي يك كشور همسايه و برادر خود را با توسل به نظامي گري نابود كرده و صلح و ثبات منطقه اي را عميقا بخطر انداخته اند نباید خود را در مسند قضاوت در باره رفتار ديگران قرار دهند.

افخم افزود: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ دارد كه معضل اصلي منطقه تروريسم و رشد گروه هاي افراطی و  تكفيري است و همه طرفهاي منطقه اي و بين المللي بايد در اين مسير بدون تبعیض و عدم توسل به شعار و ادعا، برای ریشه کنی این پدیده ضد انسانی اقدام جدي به عمل آورند.

سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به دعوت كشورهاي شركت كننده در اجلاس كمپ ديويد  به انجام گفتگو بين جمهوری اسلامی ایران و شوراي همكاري گفت: ایران انجام گفتگو میان کشورهای همسایه را ضروری دانسته و همواره در این مسیر پیشگام  بوده و بهتر است طرفهای مقابل  با احتراز از رويكرد کنونی٬ فرافكني و اتهام زني، حسن نيت خود را با اتخاذ گامهاي اعتماد ساز پایدار نشان دهند.

خواندنی از سراسر وب