جمهوری خواهان بازهم از اوباما انتقاد کردند: تهدید فناوری سنتی ایران را دست کم نگیر

واحدمرکزی خبر نوشت:

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در تحلیلی نوشت: جمهوری خواهان از اوباما به علت دست کم گرفتن تهدید فناوری سنتی ایران انتقاد کردند.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صداوسیما، بن وولفگانگ در تحلیلی برای این روزنامه نوشت: جمهوری خواهان ارشد از باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای آنچه که از نظر آنها دست کم گرفتن تهدید فناوری سنتی ایران است، انتقاد کردند. از نظر این جمهوری خواهان این تهدید فناوری سنتی ایران به بروز برخی نگرانی های بین المللی منجر شده است و آنها معتقدند که تهران می تواند از پول به دست آمده از برداشته شدن تحریم های اقتصادی برای دامن زدن به آشوب های بیشتر در خاورمیانه استفاده کند.
این در حالی است که اوباما بر این باور نیست که پول هایی که با رفع تحریم ها به دست ایران می رسد، ممکن است موجب ناامنی و بی ثباتی در منطقه شود.
آمریکا و شرکای بین المللی آن در حال مذاکره برای دستیابی به توافقی هستند که در مقابل برداشته شدن برخی از تحریم های اقتصادی، برنامه تسلیحات اتمی ایران متوقف می شود.
جمهوری خواهان، معتقدند که اظهار نظرهای اوباما در نشست کمپ دیوید نشان می دهد که وی تا چه حد تهدید ایران را دست کم گرفته است. کوری فریتس(Cory Fritz) دستیار مطبوعاتی جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پنج شنبه در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: ایران به دستیابی به بمب اتم بسیار نزدیک است، این کشور حامی ترور در جهان است و به خشونت های گسترده در یمن نزدیک است. اگر ایران توانسته است با این فناوری سنتی و کم هزینه، چنین تهدیدات خطیری را به وجود آورد، تصور این مسئله وحشتناک است که ایران با 150 میلیارد دلاری که با رفع تحریم ها به دست می آورد، چه خواهد کرد.

4949

کد N824176