سفارت آمریکا در بروندی تعطیل شد

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که سفارت این کشور در بروندی بدلیل ادامه درگیری ها در این کشور آفریقایی تعطیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، جف راتکه اعلام کرد سفارت آمریکا در بروندی علیرغم تعطیلی آماده ارائه خدمات محدود به شهروندان آمریکایی حاضر در این کشور است و با آمریکایی هایی که در بروندی حضور دارند به ویژه کسانی که تمایل به خروج از این کشور دارند، در تماس است.

وی گفت: سفارت ما امروز بسته شد. دلیل این امر نیز شرایط در بروندی است. راتکه تاکید کرد که وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر هشداری را به شهروندان آمریکایی برای عدم سفرهای غیرضروری به بروندی صادر کرده و از شهروندان آمریکایی حاضر در برندی نیز خواسته است تا هرچه سریعتر این کشور را ترک کنند.

طی روزهای گذشته تلاش برخی از مقامات بروندی برای کودتای نظامی در این کشور در زمانی که پیر ان کورونزیزا رییس جمهور بروندی در سفر خارجی به تانزانیا به سر می برد، ناکام ماند.

قرار است در روز 26 ماه جاری میلادی انتخابات ریاست جمهوری در بروندی برگزار شود. کورونزیزا که برای دو دوره رییس جمهور بروندی بوده قصد دارد علیرغم ممانعت قانونی، برای سومین بار نامزد ریاست جمهوری بروندی شود.