واکنش سخنگوی وزارت خارجه درباره مطالب مطرح شده در بیانیه کمپ دیوید

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد مطالب مطرح شده در بیانیه کمپ دیوید در مورد کشورمان گفت: ایران همواره تأکید داشته است که حل و فصل بحران های جاری در منطقه نیازمند اجتناب از روش های نظامی و روی اوردن به گفتگو و راه حل سیاسی است.

به گزارش خبرآنلاین، متاسفانه رفتارهايي همچون حمله نظامي خارجي به يمن و ناديده گرفتن تماميت ارضي اين كشور و حمايت امريكا از اين حمله نه تنها در تعارض با مقررات بین المللی است بلکه با برخي مفاد بيانيه كمپ ديويد هم همخوانی ندارد ٬ و لازم است كشورهاي شركت كننده در أجلاس مذكور هماهنگي بيشتري در گفتار و رفتار خود داشته باشند.

سخنگوي واخ كشورمان در واكنش به طرح ادعای مبني بر اقدامات بي ثبات ساز ایران٬ با تکراری خواندن این مطالب افزود : واقعیات منطقه خلاف چنین ادعاهایی را نشان می دهد. جمهوری اسلامی ایران قائل به تحکیم روابط با همسایگان و حسن همجواری می باشد و در هيچ يك از مناقشات منطقه اي راه حل نظامي و عدم احترام به تماميت ارضي كشورها را توصيه نكرده و معتقد است كساني كه بجاي مبارزه جدي با تروريسم ٬ زير ساخت هاي يك كشور همسايه و برادر خود را با توسل به نظامي گري نابود كرده و صلح و ثبات منطقه اي را عميقا بخطر انداخته اند نباید خود را در مسند قضاوت در باره رفتار ديگران قرار دهند.

افخم افزود : ایران اعتقاد راسخ دارد كه معضل اصلي منطقه تروريسم و رشد گروه هاي افراطی و تكفيري است و همه طرفهاي منطقه اي و بين المللي بايد در اين مسير بدون تبعیض و عدم توسل به شعار و ادعا ، برای ریشه کنی این پدیده ضد انسانی اقدام جدي بعمل آورند.

سخنگوي وزارت امور خارجه با اشاره به دعوت كشورهاي شركت كننده در اجلاس كمپ ديويد به انجام گفتگو بين جمهوری اسلامی ایران و شوراي همكاري گفت: ایران انجام گفتگو میان کشورهای همسایه را ضروری دانسته وهمواره در این مسیر پیشگام بوده و بهتر است طرفهای مقابل با احتراز از رويكرد کنونی ٬ فرافكني و اتهام زني ،حسن نيت خود را با اتخاذ گامهاي اعتماد ساز پایدار نشان دهند.

4949

کد N823823